کرونا؛ هشدار سازمان جهانی بهداشت: جوانان هم در معرض خطر ابتلا هستند
2 فروردین 1399 ساعت: 13:1سازمان جهانی بهداشت به جوانان توصیه کرده که به هشدارهای ایمنی در مورد خطر ابتلا به ویروس کرونا گوش کرده و خطر ابتلا را نادیده نگیرند.
تدروس ادهانوم جبریسوس، دبیرکل این سازمان گفته است افراد جوان نیز می‌توانند به این ویروس مبتلا شده و جان خود را از دست دهند و آنها باید بدانند که "شکست‌ناپذیر" نیستند.
اظهارنظر آقای تدروس در ژنو، پس از آن صورت گرفت که گزارش‌های مختلفی منتشر شد که جوانان در شماری از کشورها به هشدارهای ایمنی در مورد ویروس کرونا بی‌اعتنایی کرده و به دستورالعمل‌ها در مورد مقابله با آن عمل نمی‌کنند.

مطالعات نشان داده است که افراد در هر گروه سنی می‌توانند به این ویروس مبتلا شوند، اگرچه ابتلا به آن به ویژه برای افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای خطرناک‌تر است.
طبق گزارش نیویورک تایمز، کمتر از ۱ درصد بیماران زیر ۵۰ سال در چین جان باختند اما این ویروس تقریبا برای حدود ۱۵ درصد افراد بالای ۸۰ سال کشنده بود.

بسیاری فکر می‌کنند این ویروس عمدتا سراغ افراد سالمند می‌رود و افراد جوان و تندرست از آن در امان هستند.

در روزهای اخیر مشاهده شده که شماری از گروه‌های سنی به خصوص جوانان کماکان به روال عادی زندگی خود ادامه می‌دهند. این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت و دولت‌ها به مردم توصیه کرده‌اند در این مدت از برقراری تماس‌های معمول و معاشرت در گروه‌های بزرگ خودداری کنند، در خانه بمانند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

این نگرانی وجود دارد که جوانان با ادامه برقراری چنین تماس‌هایی، ویروس را به افرادی که آسیب‌پذیرتر هستند، منتقل می‌کنند.

آقای تدروس گفته است گزینه‌هایی که جوانان انتخاب می‌کنند، می‌توانند "تفاوت میان زندگی و مرگ برای شخص دیگری" باشند.
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو