ورزش های سنگین مانند کوهنوردی در زمان شیوع کرونا توصیه نمی شود
باید و نبایدهای کوه‌نوردی در زمان شیوع کرونا
2 فروردین 1399 ساعت: 11:1وقتی فعالیت شدید ورزشی چه گروهی و چه فردی داریم، ذخیره‌های سلولی را استفاده می‌کنیم و تا رسیدن به وضعیت مطلوب، در مقطعی عمدتاً و طبعاً دچار ضعف بدنی و خستگی می‌شویم... کرونا در کمین چنین وضعیتی و آسیب‌پذیری ماست
کرونا همه را خانه‌نشین کرده، اما به هر حال افرادی هستند که طاقت ندارند همه مدت در خانه بمانند و بالاخره به طبیعت می‌زنند و رو به کوهستان می‌آورند.

کارشناسان عقیده دارند، پیاده‌روی در طبیعت به صورت انفرادی یا در جمعی کوچک که فاصله دستکم 2 متر را با هم رعایت کنند، خطر انتقال بیماری را به حداقل می‌رساند.

در کنار حفظ فاصله در زمان پیاده‌روی، رعایت نکات بهداشتی دیگر هم نباید از قلم انداخته شود. مثلا اینکه با دستکش و ماسک از خانه خارج شوید.

تا حد امکان به چیزی دست نزنید یا مطلقا با دست‌تان صورت‌تان را لمس نکنید.

حتی در صورت گرسنگی و تشنگی، در رستوران‌ها هم چیزی میل نکنید.

با خودتان ژل ضدعفونی‌کننده دست همراه داشته باشید.

آب همراه داشته باشید و تا می‌توانید مایعات بنوشید.

اما کوهنوردی در زمان شیوع کرونا از جنس دیگری است . اگر حتی همه این اصول را رعایت کردید، اظهارات محمد نصیری، مربی کوه‌نوردی و هیمالیانورد، در مورد کوه‌نوردی در شرایط شیوع ویروس کرونا در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی «برنامه کوه‌گشت» را هم بشنوید که درباره کوهنوردی در زمان شیوع کرونا می‌گوید:

«شاید یک ورزشکار به دلیل شرایط سنی، توان و ایمنی بالای بدنی، آثار کرونا را نداشته باشد، اما به صورت نهفته، ناقل آن باشد!
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو