تصمیم جدی "مسی" برای تغییر عادت های غذایی
8 خرداد 1399 ساعت: 15:3



شاید عجیب به‌نظر برسد اما "لیونل مسی" ستاره فوتبال جهان، از دوران نوجوانی و آغاز فعالیت حرفه‌ای خود چندان توجهی به سبک تغذیه صحیح نداشت. مصرف فست‌فود یکی از عادت های غذایی او بود اما از چند سال پیش این رویه را کاملا تغییر داد.

ستاره آرژانتینی فوتبال جهان سبک غذایی مانند یک ورزشکار حرفه‌ای نداشت. او در دوران نوجوانی، به‌رغم استعداد خارق‌العاده و درخشش در زمین فوتبال، بیش از مصرف خوراکی‌های سالم به مصرف فست‌فودها علاقه داشت. داستان‌های متعددی در مورد عادت های غذایی نادرست او در نشریات چاپ شد؛ به‌عنوان مثال، پیش از مسابقه فصل 2009- 2008 او گفتگو گواردیلیو را قطع کرد تا از او بپرسد که می‌تواند نوشابه بنوشد. 

 

تغییر در سبک غذایی 


در سال 2014، جولیانو پوزر؛ متخصص تغذیه، تاثیر رژیم غذایی ناسالم بر موفقیت ورزشی را برای مسی روشن کرد. توصیه پوزر این بود که سالاد، انواع مغزها و میوه‌های تازه جایگزین خوراکی‌های شیرین شوند. مسی همچنین باید مصرف گوشت را کاهش می‌داد زیرا بدن طی هضم این غذاها فعالیت بیشتری باید انجام دهد. نوشیدن چای نیز عادت دیگری برای رفع تشنگی بود که به وی توصیه شد. مصرف میوه‌ها و سبزیجات فصل همچنین آب معدنی برای عملکرد مطلوب عضلات و از طرفی، کاهش خوراکی‌های فرآوری‌شده یا حاوی آفت‌کش، سموم شیمیایی و آنتی بیوتیک از دیگر تغییرات جدی در رژیم غذایی مسی بود. 

 

عملکرد بهتر مسی در جام جهانی 2014 پس از رژیم غذایی جدید بارز بود و نقش چشمگیری در موفقیت حرفه‌ای او داشت. به طوری که بین سال‌های 2006 تا 2013، او 11 مرتبه دچار آسیب جدی شد اما گنجاندن خوراکی‌های سالم در برنامه تغذیه، بروز این آسیب‌ها را کاهش داد. او در حال حاضر کاملا برنامه سالم غذایی را تحت‌نظر متخصص تغذیه دنبال می‌کند و امروز "مصرف مواد غذایی تازه" یک اصل همیشگی در زندگی اوست. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع:lionel-messi.eu

"محمد صلاح" و محبوبیت بسیار غذای مصری
رژیم غذایی کریستین رونالدو؛ از حذف نوشابه تا 6 وعده غذای کم‌حجم
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو