تفاوت ذائقه غذایی آقا و خانم مکرون!
5 خرداد 1399 ساعت: 22:3زمانی که صحبت از عادت های غذایی می‌شود، مکرون؛ رئیس جمهور فرانسه، هیچ غذایی را خوشمزه‌تر از غذاهای گوشتی کشورش نمی‌داند اما همسر او سبک سالم‌تری از تغذیه را دنبال می‌کند. 

امانوئل مکرون طی برگزاری یکی از جشنواره‌های غذای ملل، طعم غذای همه کشورها را مزه‌چشی کرد اما هیچ‌ کدام را به‌اندازه غذاهای فرانسوی خوشمزه ندانست. او عاشق "بلانکت"؛ یکی از لذیذترین غذاهای فرانسوی است که با گوشت گوساله تهیه می‌شود.

 

در زمان تعطیلات نیز مکرون، بلانکت را سفارش می‌دهد. مکرون بیش از آنکه غذاهای دریایی دوست داشته‌باشد، به خوردن گوشت قرمز علاقه دارد و ماهی را صرفا برای گاهگاهی می‌پسندد. از دیگر سلائق خاص آقای رئیس جمهور می‌توان به "گوشت شکار" و "تروف"؛ نوعی قارچ گران و کمیاب اشاره کرد. البته در این لیست نباید "کوردون بلو" را فراموش کرد. این غذا نوعی گوشت سرخ‌ شده است که درون آن ژامبون و پنیر قرار می‌دهند و با سس سرو می‌شود. 

 

عادت های غذایی همسر مکرون البته کمی متفاوت است. او روزانه به مقدار فراوان میوه و سبزیجات می‌خورد و فست‌فودها هیچ جایی در برنامه تغذیه ای او ندارند. مواد غذایی محلی و متناسب با فصل نیز از مزارعی که حداقل 100 کیلومتر با کاخ الیزه فاصله دارند، تامین می‌شوند. البته برای آشتی طعم غذا و سلیقه بانو، سبزیجات شکم‌پر از گوشت اردک نیز پیشنهاد می‌شود.

 

غذاهای دریایی و ماهی کبابی جزء غذاهای محبوب بانوی الیزه است. به حداقل رساندن مصرف گوشت و ترجیح میوه و سبزیجات در کنار استفاده روزانه از دوچرخه ثابت از جمله رموز تناسب اندام او محسوب می‌شوند. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع: journaldesfemmes.fr

 صدراعظم آلمان؛ عاشق آشپزی و غذاهای خوشمزه

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو