شش نکته برای انتخاب ماسک پارچه‌ای
3 خرداد 1399 ساعت: 19:3استفاده از ماسک پارچه‌ای همگام با بازگشایی کسب و کارها و پایان یافتن قرنطینه عمومی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا توصیه شده است.

این شش نکته را درباره ماسک پارچه‌ای به یاد داشته باشید:


۱-  هم ماسک دوخته و هم ماسک‌های دوخته نشده اگر به‌درستی استفاده شوند، می‌تواند باعث کاهش انتشار ویروس کرونا در محیط شوند، نکته مهم این است که ماسک بینی و دهان شما را به‌طور کامل بپوشاند.

۲-  ماسک‌ پارچه‌ای که از  دولایه پارچه کتان ریزبافت و با رج‌شماری بالا ساخته شده باشد، موثرتر است. بافت پارچه مانند صافی مانع عبور قطرک‌های تنفسی می‌شود و در عین حال اجازه تنفس راحت به شما می‌دهد.


۳- قرار دادن فیلتر در فضایی دولایه پارچه‌ای ماسک می‌تواند تاثیر آن را بیشتر کند. اگر در خانه ماسکتان را می‌دوزید می‌توانید از صافی‌های کاغذی قهوه برای این منظور استفاده کنید.


۴-  ماسک باید به شما اجازه تنفس راحت را بدهد و  اندازه ماسک طور باشد باید از بالای بینی تا زیر چانه را بپوشاند و از طرفین هم به گوش‌های شما برسد. 


۵- ماسکی را انتخاب کنید که بتوانید به‌راحتی بتوانید آن را به صورت بزنید و به‌راحتی بدون نیاز به دست زدن به جلوی ماسک آن را از صورتتان بردارید.

۶- ماسک‌ پارچه‌ای باید پس از هر بار استفاده بشویید، بنابراین بهتر است ماسکی را انتخاب کنید که پارچه آن دوام خوبی داشته باشد. اگر ماسک شکلش را از دست بدهد، دیگر به درد نمی‌خورد. اگر در خانه ماسک می‌دوزید. قبل از دوختن پارچه آن را بشویید تا آب برود و بعد دچار مشکل نشوید.


برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو