جانسون اند جانسون فروش پودر بچه را متوقف کرد
3 خرداد 1399 ساعت: 19:3شرکت جانسون اند جانسون، سازنده اصلی پودر بچه در جهان اعلام کرد داوطلبانه تولید فروش پودر بچه بر اساس تالک را در آمریکا و کانادا متوقف می‌کند.

به گزارش یو‌اس‌تودی جانسون اند جانسون در بیانیه‌اش علت این اقدام را کاهش تقاضا برای این محصول به علت تغییر عادات مصرف‌کنندگان، گسترش اطلاعات نادرست درباره ایمنی این محصول و شکایات مداوم اعلام کرده است.


این تصمیم جانسون اند جانسون ماه‌ها پس از آن انجام می‌شود که هیات منصفه‌ دادگاهی در ایالت نیوجرسی آمریکا به این شرکت دستور داد ۷۵۰ میلیون دلار به چهار شاکی بپردازد که مدعی بودند پودر بچه این شرکت باعث ایجاد سرطان در آنها شده است. این جریمه که بوسیله قاضی دادگاه به ۱۸۰ میلیون دلار کاهش یافت،‌ آخرین مورد از هزاران شکایت بر ضد این شرکت با ادعای نقش پودر بچه تولیدی آن در ایجاد سرطان تخمدان است.


جانسون اند جانسون به طور مکرر بر ایمنی پودر بچه تولید‌اش که از تالک تهیه می‌شود۷ تاکید کرده است. موضوع آلودگی پودر تالک با ماده معدنی سرطا‌ن‌زای آزبست (پنبه کوهی) در ماه‌های اخیر مطرح شده و سازمان غذا و داروی آمریکا نیز در این باره تشکیل جلسه داده بود.

 

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو