زوج های دارای روابط زناشویی گرم چکار می کنند؟
3 خرداد 1399 ساعت: 11:3ازدواج پیمانی است که براساس آن بنیان خانواده شکل می گیرد.انسان ها به دلایل مختلفی ازدواج میکنند. در کنار تمایلات جنسی کـه از مسـائل اولیـه هسـتند،عشـق،امنیت اقتصادی، محافظت، امنیت عاطفـی، احساس آرامش و فرار از تنهایی نیز، بعضی از عواملی هستند که باعث گرایش به ازدواج میشوند

ازدواج موفق و شـروع رابطه زناشویی قادر است بسیاری از نیازهای روانی و جسمی را در یک محیط امن برآورده سـازد و تاثیر به سزایی بر سلامت و بهداشت روانی افراد، داشته باشد.


برخـی از پژوهش ها نشان داده انـد که مسائل جنسی از لحـاظ اهمیـت در ردیـف مسائــل درجـه اول یـک زندگــی هستند پس زوجین برای بالابردن کیفیت زندگی و دستیابی به رضایت زناشویی حتما باید به این مسئله نهایت دقت و توجه را داشته باشند.گاهی اوقات همین مسائلی که از نظر بسیاری از افراد مسائل کوچک و پیش پا افتاده ای هستند در صورت عدم توجه می تواند دردسرساز شود.


 علاوه بر مسائل جنسی فاکتورهای دیگری وجود دارد که می تواند موجبات رضایت افراد از زندگیشان را فراهم کند اما مسئله جنسی جزء اولین علت‌ها است.

 

حال این سوال برای زوجین در روابط زناشویی پیش می آید که با آگاهی از اولویت رابطه جنسی در زندگی زناشویی، چه رفتارهایی  می‌تواند جرقه تحریک و میل اولیه جنسی را بین همسران بزند. و ارتباط زناشویی گرم را تداوم ببخشد.


مطالعه ای در آمریکا صورت گرفته که نتایج آن کاملا شما را شگفت زده خواهد کرد. برخلاف کلیشه های رایج برای قضاوت و پیش بینی روابط خوب جنسی بین زوج ها این مطالعه به نتایج متفاوتی از آنچه در کلیشه های رایج در میان جوانان رایج است، رسیده است.


این مطالعه نتیجه گرفته، بهتر است بیش از تلاش برای آراستگی های ظاهری و جنسی، برای داشتن روابط شورانگیر جنسی، مسئولیت پذیری از خود نشان دهید.


اگر می خواهید شریک زندگی تان فکر کند که شما شریک جنسی خوبی هم هستید،‌ بهتر است وظایف روزانه خود در زندگی را به خوبی انجام دهید. این موضوع هم برای  زنان و هم برای مردان صادق است.


طبق یک بررسی اخیر Wakefield Research برای LG QuadWash ، برای داشتن روابط زناشویی گرم و مناسب لازم نیست که مرتب در رختخواب تحریک‌کننده باشد. در این مطالعه از 1000 نفر مورد بررسی در این مورد سوال شد، 58 درصد موافق بودند فردی که خوب در کارهای روزمره خانه انجام وظیفه می کند، در رختخواب نیر شریک جنسی خوبی خواهد بود.

 

علاوه بر این، نتایج نشان داد که اکثر آمریکایی ها (52 درصد) اعتراف می کنند هنگام مشاهده شریک زندگی خود در حال انجام کارهای معمولی خانه، بیشتر میل جنسی به او پیدا می کنند.


 این نسبت بین زنان و مردان متفاوت است. (57 درصد)  زنان از مشاهده شریک زندگی خود به هنگام انجام کارهای خانه میل شدید  نسبت به او پیدا می کنند. در میان مردانی که در این مطالعه مورد پرسش قرار گرفتند، 46 درصد آنان گفتند احتمال دارد که وقتی شریک زندگی خود را در حال انجام امور روزمره خانه مشاهده کنند میل شدید نسبت به او در آنها روشن شود.

 

 تقریباً دو پنجم آمریکایی ترجیح می دهند شریک زندگی آنها تصویری از آنان در حین انجام وظایف ناشی از ازدواج و تاهل در ذهن  خود بسازد تا تصاویر تحریک‌کننده.


 برای برخی از افراد، انجام کارهای خرد و ریز خانه توسط شریک زندگی‌شان، حتی می تواند مشابه انجام برخی اقدامات تحریک کننده مثل آرایش عملکرد داشته باشد و پیش زمینه ای برای آغاز رابطه زناشویی باشد.


نتیجه عجیب تر در این تحقیق نشان داد که 17 درصد از آمریکایی ها ترجیح می دهند شریک زندگی شان بعد از دعوا و قهر به جای عذرخواهی به امور خانه رسیدگی کند.

 

به نظر می رسد که این یافته ها برای آلن واگنر، روان درمانگر ازدواج و خانواده ، قابل قبول است. او می گوید: "افرادی که در کارهای مختلف خوب هستند علاوه بر اعتماد به نفس و استقلال به جزئیات توجه می کنند." 

 

پیگیری کردن و اجرای موفقیت آمیز وظایف روزمره دلیل اصلی جذابیت خواهد بود، زیرا پیام موازی در آنجا وجود دارد. افرادی که در انجام وظایف کسل کننده روزمره رفتارهای منفی انجام می دهند و از خود مسئولیت پذیری نشان نمی دهند، در طرف مقابل این گونه  تعبیر می‌شود که او در تمامی کارها بی مسئولیت ظاهر خواهد شد. همانطور که می دانیم هنگام رابطه زناشویی هم مسئولیت وجود دارد.

 

ریچارد ماتزکین، نویسنده کتاب وعده های دوست داشتنی برای ایجاد روابط با شکوه، موافق است که "مردی که به طور کامل و سخاوتمندانه در حفظ خانه و روابط مبتنی بر عشق مشارکت داشته باشد، احتمالاً آن سخاوت را به روابط زناشوئی هم می‌بخشد."


او می گوید: "کارهای ریز و درشت روزانه و انجام آنها در مورد مراقبت از شریک زندگی و روابط شما است. اگر مرد بخواهد همسر خود را در خارج از اتاق خواب شاد ببیند و بخواهد او لذت ببرد، احتمالاً مشتاق است او را در رختخواب نیز خوشحال کند."

 

مترجم:صدرا بنکدار

منبع: The Healthy /rd

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو