"محمد صلاح" و محبوبیت بسیار غذای مصری
2 خرداد 1399 ساعت: 18:3محمد صلاح، ستاره مطرح فوتبال و بازیکن 28 ساله لیورپول، سبک غذایی جالبی دارد و محبوب‌ترین غذا برای او، غذای سنتی کشورش است. محمد صلاح معتقد است که تغذیه بخش مهمی از زندگی اوست و تاثیر جدی در موفقیت ورزشی اش دارد. او تغذیه صحیح را عامل ریکاوری بدن، خواب مطلوب و هماهنگی ارگان های مختلف بدنش می‌داند. 

صلاح، بدنی کاملا عضلانی دارد و به همین دلیل مشاور تغذیه، هیچ محدودیت غذایی برای او اعمال نمی کند. وی هیچ نوع نوشیدنی الکلی نیز نمی‌نوشد و این نکته را یک مزیت برای خود می‌داند. غذای موردعلاقه‌اش نوعی غذای مصری به نام "کوشاری" است که به گفته صلاح، می‌تواند انرژی لازم را برای او در بازی فوتبال تامین کند. این علاقه به حدی است که وقتی صلاح به مصر بازمی‌گردد، به یکی از دوستانش تلفن می‌زند، از او می‌خواهد برایش کوشاری بیاورد و فورا غذا را در ماشین می‌خورد. 

 

کوشاری غذایی شامل پاستا فرمی، برنج همراه با مخلوطی از سس و ادویه‌هاست که تاریخچه تهیه آن در مصر به قرن نوزدهم میلادی برمی‌گردد. بسیاری از مصریان همانند ستاره فوتبال این کشور، کوشاری را بسیار دوست دارند و این غذا اولین انتخاب مردم در رستوران‌های محلی است. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع: sportsmole.co.uk

 رژیم غذایی کریستین رونالدو؛ از حذف نوشابه تا 6 وعده غذای کم‌حجم

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو