4 پیشنهاد غذایی برای بهبود افسردگی در دوران کروناویروس
31 اردیبهشت 1399 ساعت: 17:2شنیدن خبرهای ناشی از شیوع کروناویروس در جامعه و خانه نشین شدن‌ها در کنار ترس از ابتلا و... همگی باعث می‌شود تا دچار تغییرات خلقی شدید شویم. در این میان، یکی از روش‌ها برای کاهش اضطراب و استرس و رفع افسردگی، در کنار مدیتیشن و ورزش، تنظیم رژیم غذایی است. 

جالب است بدانید آنچه می‌خورید و میزان مصرف آن نه تنها بر سلامت جسمی بلکه بر سلامت روانی ما نیز تاثیرگذار است. برخی مواد غذایی بویژه خوراکی های صنعتی و فراوری شده و انواع فست فودها و مواد غذایی حاوی چربی‌های مضر بر سیستم عصبی و روانی تاثیر منفی بیشتری دارند و خود زمینه ساز استرس، اضطراب و حتی افسردگی هستند در حالی که برخی دیگر می‌توانند تا حدی درمان کننده این وضعیت باشند. 

 

قانون کلی برای بهتر شدن خلق و خو، داشتن رژیم متعادل غذایی و بشقابی رنگارنگ از مواد غذایی فصل است. در عین حال ثابت شده که 4 ماده غذایی می‌توانند در بهبود خلق و خو و رفع افسردگی موثر باشند که عبارتند از:

 

1. کاکائو؛ این ماده غذایی به دلیل داشتن ترکیبات فنیل اتیل آمین در کاهش حس افسردگی به خصوص در دوران کرونا نقش دارد. 

 

2. بادام؛ این مغزه منبع غنی ویتامین B2 است که با کاهش هورمون‌های استرس در بدن و جایگزین کردن آنها با هورمون‌های شادی نقش دارد.

 

3. روغن ماهی؛ تمامی انواع ماهی‌های چرب مثل سالمون، تن و... حاوی اسیدچرب امگا 3 هستند که می‌تواند سطح سروتونین بدن را بالا ببرد و مانع از بروز افسردگی شود.

 

4. چای ریحان؛ چای ریحان نه تنها ایمنی بدن را بالا می‌برد بلکه می‌تواند سبب بهبود خلق و خو فرد شود.

 

ترجمه: سمیه مقصودعلی 

منبع: food.ndtv.com

 راه‌های پیشگیری از خوردن استرسی در دوران شیوع کروناویروس

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو