موج دوم کرونا ویروس چگونه خواهد بود؟
31 اردیبهشت 1399 ساعت: 10:2کسب و کارهای خرد و بزرگ پس از قرنطینه برای کرونا به تدریج در حال بازگشایی هستند. در این اوضاع موج بعدی کرونا چگونه خواهد بود؟
سوال بسیاری از مردم که منتظر خروج از قرنطینه هستند، این است که بعد چه خواهد شد و تا چه زمانی باید از شیوه نامه های بهداشتی پیروی کرد.

از آنجا که هوا گرم می شود وبسیاری از شهرها برای تجارت دوباره فعالیت خود را آغاز می کنند، ممکن است و کاملا قابل پیش بینی است که بسیاری از مردم مجبور به استفاده از وسایل نقلیه عمومی شوند و انگیزه کافی برای استفاده از وسایل بهداشتی به منظور حفظ بهداشت عمومی و سلامت جامعه را از دست دهند. 


رعایت بهداشت فردی  مانند رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک در همه جا نیز رعایت آن دشوار شده و افراد برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی وقت و انگیزه و امکانات کافی نخواهند داشت و کم کم شاهد استفاده کمتر از ماسک صورت توسط مردم خواهیم بود. باید به آموزش های عمومی برای حفظ اصول بهداشت فردی و حفظ فاصله فیزیکی در مکان های سربسته ادامه دهیم.


در گزارش جدیدی از دانشگاه مینه سوتا مشخص شده است که احتمالاً واکسن COVID-19 تا سال 2021 در دسترس نخواهد بود. 


روند انتشار بیماری در حدود یک چهارم از افراد آلوده که علامتی ندارند این بیماری را گسترش می دهند. ادامه خواهد یافت.


افزایش افراد آلوده بدون علامت و انتشار بین جامعه، احتمالاً ادامه خواهد یافت و حتی بدتر می شود. در حقیقت، محققان می گویند که ما ممکن است قبل از پایان سال 2020 تجدید دوباره چرخه حیات ویروس و گردش ویروس بین انسان ها در جامعه را شاهد باشیم و در نتیجه همه گیری بزرگی کرونا دوباره باز خواهد گشت. 


به دنبال آن موج های کوچکتر همه گیری در سال 2021 وجود داشته باشد، یا ممکن است با سناریوی دیگری مواجه شویم که در همه گیری های قبلی مشاهده نشده است که می تواند همانند "سوختگی آهسته" موجب انتقال ویروس در جامعه شود.

 

مایکل اوسترولم ، دکتر مرکز مرکز عفونی گفت: ما مدتهاست که در راه اشتباهی هستیم. ما مدتی می گوییم که اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از بروز دوباره همه گیری در سطح وسیع کافی نیست و دوباره  از این راه برمی گردیم.


کارشناس مرکز تحقیق و سیاست بیماری، در دانشگاه مینه سوتا، به سی بی سی نیوز گفت: در این مرحله، ما دقیقاً مطمئن نیستیم که موج دوم شیوع آن به چه صورت باشد، اما در اینجا سناریوهای بالقوه ای از طرف کارشناسان ارائه شده است، به همراه ایده هایی در مورد آنچه می توانیم انجام دهیم تا به حداقل رساندن آسیب آن کمک کنیم.


مترجم: صدرا بنکدار 

منبع:rd

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو