چطور کامرون دیاز در طول دو دهه گذشته هیچ تغییری نکرده است؟
28 اردیبهشت 1399 ساعت: 22:2کامرون دیاز در جوانی پوست افتضاح و خرابی داشت. این بازیگر مشهور که نویسنده دو کتاب در مورد پوست و تناسب اندام هم هست، در مقدمه کتابش اشاره‌ای به این موضوع داشته است که در نوجوانی و جوانی پوستش بسیار خراب بوده و از اینکه مرتبا آن را با آرایش بپوشاند خسته شده بود. 

کامرون دیاز در نهایت سعی می‌کرد با بالا بردن اطلاعاتش در مورد سلامت پوست و مو بر این مشکل خود فائق آید. او که اکنون 47 سال سن دارد نزدیک به دو دهه است هیچ تغییری نکرده و همچنان زیبایی‌اش را دارد در مورد عادات مراقبت از پوست و مویش به نکاتی اشاره کرده است که در این مقاله به آن می‌پردازیم:

 

طبیعی آرایش می‌کند!


  دیاز همیشه چهره‌ای طبیعی دارد. این بدان معنی نیست که از آرایش بدنش می‌آید یا آرایش نمی‌کند بلکه همیشه از مواد آرایشی در کمترین حد ممکن استفاده می‌کند. مثلا به‌جای رژگونه همیشه رژلب می‌زند و مقداری از آن را با سر انگشت روی گونه‌ها می‌مالد.

 

سیگار را ترک کرده است


  جالب است بدانید هنرپیشه‌ای که امروز به دلیل سلامتش الگوی بسیاری از افراد است در گذشته سیگاری حرفه‌ای بوده است. وی در کتاب خود به این نکته اشاره کرده است که تنها چیزی که غبطه آن را می‌خورد این است که کاش زودتر سیگار را کنار گذاشته بود. به گفته خودش اگر ماشین زمان داشت و دوباره به عقب برمی‌گشت هرگز لب به اولین سیگار نمی‌زد. او به تمامی افراد مخصوصا خانم‌ها توصیه می‌کند هیچ‌گاه دست از ترک سیگار نکشند.

 

نگران پیری نیست

 

دیاز نه‌تنها پیر نمی‌شود بلکه استرس پیر شدن را هم ندارد. او می‌گوید: «بسیاری از افراد از جمله خود من در جوانی از پیر شدن می‌ترسیدم اما امروزه معتقدم اگر در جوانی سبک زندگی سالمی را دنبال کرده باشید سالمندی نیز به اندازه جوانی لذت‌بخش خواهد بود. مهم این است که در سالمندی از درون سالم و قوی باشید.» 

 

دیاز معتقد است امروز در مقایسه با 20 سالگی‌اش احساس بهتری دارد و از درون توانمندتر شده است. او طی 15 سال گذشته از جسم و روانش به خوبی مراقبت کرده است. 

 

به اندازه کافی می‌خوابد


دیاز معتقد است که باید به اندازه کافی بخوابید و کیفیت خواب نیز اهمیت بالایی دارد. این موضوع نه تنها روی تناسب اندام بلکه روی خلق و خوی فرد در طول روز اثر می‌گذارد.

 

ترجمه: سمیه مقصودعلی

منبع: womenshealthmag.com

 

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو