ایده‌هایی برای ساختن خانه عروسکی در دوران قرنطینگی
28 اسفند 1398 ساعت: 22:12این روزها خانواده‌ها به دلیل شیوع کرونا مجبورند در خانه قرنطینه باشند. این مساله باعث می‌شود حوصله همه به‌خصوص کودکان سر برود، بنابراین باید آنها را با کارهای جذاب متعددی از جمله ساختن خانه عروسکی سرگرم کرد.
کودکان و به‌خصوص دختربچه‌ها عاشق عروسک هستند و برای آن‌ها هیچ چیز مهم‌تر از این نیست که عروسک‌ها جایی مخصوص به خود داشته باشند! این روزها هم خانواده‌ها به دلیل شیوع کرونا مجبورند در خانه قرنطینه باشند. این مساله باعث می‌شود حوصله همه به‌خصوص کودکان سر برود، بنابراین باید آنها را با کارهای جذاب متعددی از جمله ساختن خانه عروسکی سرگرم کرد. برای این منظور، ایده‌های جالب و منحصربه فردی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید با همراهی دلبندتان یک خانه‌ی زیبا برای عروسک‌های او بسازید. برای آشنایی با این ایده‌ها، در ادامه با ما همراه باشید.

خانه‌ای با جعبه کفش
امتیاز مهم این نوع خانه آن است که جعبه کفش معمولاً همه جا وجود دارد و به راحتی پیدا می‌شود! برای شروع کار، قسمت در و پنجره خانه را از روی جعبه قیچی کنید و سپس جعبه را با کاغذ رنگی بپوشانید. سپس کادر دور در و پنجره‌ها را با کاغذی به رنگی دیگر بچسبانید. در این مرحله دکوراسیون داخلی خانه را به کمک کودکتان طراحی کنید.

تبدیل کتاب‌خانه به خانه عروسکی
امروزه در بازار چوب، کتاب‌خانه‌های بسیار زیبایی موجود است که گزینه مناسبی برای چیدن کتاب‌های بچه‌ها نیستند اما درعوض برای چیدن عروسک‌ها، فوق‌العاده‌ و کاربردی‌اند! بنابراین اگر کتابخانه‌ای خریداری کرده‌اید که به دلتان نمی‌نشیند، می‌توانید آن‌را به خانه عروسک‌ها تبدیل کنید. فقط کافی ا‌ست تا با تکه‌های پارچه و الیاف، مبلمان داخل خانه را بسازید و به کمک کاغذها و پارچه‌های رنگی ظاهر شادتری به خانه بدهید.

کُمُد عروسک‌ها
اگر شما و دلبندتان برای مرتب‌سازی عروسک‌ها و لباس‌هایشان تلاش می‌کنید اما بعد از چند روز دوباره بی‌نظمی بر اتاق کودکتان حاکم می‌شود، مطمئن باشید که یک جای کار می‌لنگد! ما برای شما یک راه حل جالب داریم: ابتدا در سمساری یا انباری خانه پدری‌تان خوب جستجو کنید تا یک کمد قدیمی بیابید. سپس این کمد را با دقت طبقه‌بندی کنید و هر طبقه را به یک اسباب‌بازی اختصاص دهید. با این کار هم کودکتان سرگرم می‌شود و هم خودتان در زمان، صرفه‌جویی می‌کنید چون دیگر لازم نیست تا مُدام در حال مرتب‌سازی اتاق دلبندتان باشید. در ادامه اگر دلتان می‌خواهد تا خانه جدید عروسک‌ها زیبا و دلنشین‌تر باشد، می‌توانید به کمک کودکتان داخل کمد را به سلیقه او بچینید، کاغذرنگی بچسبانید و...

خانه عروسکی با کارتون‌های بازیافتی
برای ساخت خانه عروسکی می‌توانید از کارتون‌ نیز استفاده کنید. کارتون در هر خانه‌ای یافت می‌شود، پس این ایده نیز جالب و البته مقرون به‌صرفه است. برای این منظور دیواره‌های هر کارتون را با پارچه‌ای دلخواه بپوشانید و هر کارتون را به یک اسباب‌بازی اختصاص دهید. حتی می‌توانید کارتون را باز کنید، یک وجه آن‌‌ را ببرید تا عروسک‌ها از جلو به راحتی در خانه جاسازی شوند، به کمک قطعات کارتونی دیگر سقف برای خانه درست ‌کنید، دور تا دور آن‌ را با شرشره‌های رنگی تزئین نمایید و...

قصر عروسکی
اگر دلبندتان به داستان‌های تخیلی علاقه‌مند است و همیشه در فکر قصر و اژده‌ها و هیولا است، می‌توانید به کمک قوطی چیپس پرینگلز برای عروسک‌ها و مجسمه‌های کوچکش، یک قصر بسازید! البته برای این منظور باید حسابی وقت بگذارید. چون قوطی‌های چیپس نقش ستون‌های قلعه را دارند و طراحی محوطه و ساختمان قلعه به عهده شما خواهد بود که اگرچه کار وقت‌گیری محسوب می‌شود اما ارزشش را دارد چون نتیجه کار واقعاً مسحورکننده است و کودک را به وجد می‌آورد.


ترجمه: عفت عباسیان
منبع: www.mamanpourlavie.com
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو