اطلاعات پزشکان باید به روز شود
زیبایی و درمان دو وظیفه جراحان فوق تخصص پلاستیک


16 بهمن 1402 ساعت: 10:11دانشیار جراحی پلاستیک دانشگاه تهران  و دبیر علمی دومین دوره از کنگره بادی کانتورینگ افزایش تعداد جراحان پلاستیک در کشور را فرصت بسیار مغتنمی دانست که باعث بی نیازی از خارج کشور شده است.
به گزارش سلامت، شهریار حدادی ابیانه در این رابطه گفت:جراحان پلاستیک ایرانی از لحاظ به روز بودن اطلاعات و تجربیات علمی در سطح بسیار خوب بین‌المللی قرار دارند. جراحی پلاستیک در ایران نسبت به دیگر کشورها از قدمت زیادی برخوردار است و تاریخچه دیرینه‌ای دارد. در سال‌های اخیر پزشکان جراح زیبایی حضور فعالی در کارگاه‌های آموزشی و کنگره‌های بین الملی برای به روز کردن دانش جراحی خود داشته‌اند. خوشبختانه  تعداد کافی و مناسب جراحان فوق تخصص در کشور در  برطرف کردن نیاز جامعه وجود دارد.

حدادی ابیانه در ادامه افزود: همسو با احساس نیاز مردم، افراد سودجو و پزشک نما و افراد غیرمتخصص و حتی افراد غیرپزشک هم افزایش پیدا کرده‌اند که اقدام به انجام عمل‌های زیبایی می‌کنند و عوارض غیرقابل جبرانی را برای متقاضیان زیبایی به وجود می‌آورند. این عوارض با توجه به نوع جراحی انجام‌شده متفاوت است که شامل بدشکلی شدید پستان، نکروزهای وسیع جدار شکم و حتی مرگ و میر می‌شود.

این فوق‌تخصص جراحی پلاستیک به متقاضیان انجام عمل‌های زیبایی توصیه کرد، متقاضیان جراحی پلاستیک به سایت انجمن جراحان پلاستیک مراجعه کنند. در حال حاضر بیش از ۴۰۰ جراح در انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضو هستند که از نظر وزارت بهداشت مورد تایید قرار گرفته است. بارها از مردم شریف و متقاضی اینگونه عمل ها خواسته ایم که فریب فضای مجازی را نخورند.

به گفته این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، متقاضیان می‌توانند به سایت رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به آدرس www. ispas. ir مراجعه کنند و اطلاعات جامع از اعمال جراحی زیبایی را دریاقت کنند.

دبیر علمی سیزدهمین  کنگره جراحی سینه و فرم دهی بدن در ادامه افزود: فوق تخصصان پلاستیک فقط  دیدگاه زیبایی به جراحی‌های زیبایی ندارند‌. بلکه جراحی‌های زیبایی از دو منظر زیبایی و درمان برای فوق تخصص های  پلاستیک اهمیت بسزایی دارد. جراحان زیبایی در هر دو زمینه فعالیت دارند موارد ناشی از تصادفات، ناهنجاری‌های همراه تولد،شکاف لب، شکاف کام و سوختگی‌ها از سوی جراحان فوق تخصص  زیبایی مورد جراحی قرار می‌گیرد‌.

وی گفت: جراحان پلاستیک پزشکان توانمندی  هستند که علاوه بر تخصص جراحی ، در طول ۳ سال دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک که گذرانده اند، تجربه های فراوان کسب کرده‌ و به درمان بیماران هم مشغول بوده‌اند.

وی در ادامه افزود: پس نباید این تصور در جامعه شکل بگیرد که پزشکان فوق تخصص  جراحی پلاستیک و زیبایی تنها به زیباسازی مشغول هستند و درمان برای این گروه از پزشکان اهمیتی ندارد. جراحان فوق تخصص پلاستیک به عنوان رسالت پزشکی درکنار جراحی‌های زیبایی، وظیفه  درمان بیماران را هم دارند.
 
وی در رابطه با برگزاری سیزدهمین کنگره سینه و بادی کانتورینگ که قرار است ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه در مرکز همایش رایزن در منطفه کاشانک زیر مجموعه دایره‌المعارف اسلامی برگزار شود، گفت: کنگره جراحان زیبایی نقش بسیار مهمی در ارتقای هرچه بیشتر دانش علمی و تجربیات پزشکان دارد که عوارض این جراحی ها را هم بسیار کاهش می‌دهد و با برگزاری نشست های علمی و سخنرانی های متعدد آخرین علم روز دنیا و نیز  تجربیات پیشکسوتان رشته جراحی پلاستیک  در این زمینه به اشتراک گذاشته می شود.
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو