7 مدل‌ آرایش مو که شما را پیرتر نشان می‌دهد
23 اردیبهشت 1399 ساعت: 12:2سفید شدن موها تنها نماد افزایش سن نیست. بسیاری اوقات، سبک پیرایش و مدل موها کاملا بر زیبایی تاثیر می‌گذارد و سن را بیشتر از آنچه هست نشان می‌دهد. 

مرتب کردن مناسب موها الزاما به معنای مدل‌های خاص و مراجعه مداوم به آرایشگاه نیست؛ بلکه کافی است به رنگ موها، نوع لباس، حالت صورت و موقعیت توجه شود.

 

1. مدل موی از مد افتاده 

 

اگر همیشه موها را به یک مدل، کوتاه یا مرتب می‌کنید، نمی‌توانید از تنوع در ظاهر لذت ببرید. ظاهر یکنواخت و مدل چند سال پیش، سن را بالاتر نشان می‌دهد. بعضی افراد تصور می‌کنند هر مدل مو مختص به سن خاصی است در حالی که تنوع می‌تواند در هر سنی جذاب باشد. حتی اگر تمایل به تغییرات خاص ندارید، حداقل هر ده سال یکبار کاملا مدل موها را برای همیشه کنار بگذارید.

 

2. حالت یکنواخت چتری موها

 

به جای اینکه چتری موها کاملا یکنواخت و زیاد باشد، حجم کمتری از مو را کنار صورت حالت دهید. بعضی از افراد به دلیل نگرانی از چروک‌های پیشانی این مدل را انتخاب می‌کنند اما چتری خیلی مرتب، ظاهری بسیار جدی نشان می‌دهد.

 

3. کوتاه کردن یکسان موها

 

برای اینکه ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر داشته باشید، نباید موهای بلند را طوری مرتب کنید که کاملا یکنواخت و حالتی شبیه مربع پیدا کند. این مدل مو نه تنها سن را بیشتر نشان می‌دهد بلکه موها نیز صاف روی صورت می‌ریزد. بهتر است مدلی انتخاب شود که تارهای مو از اطراف صورت کوتاه‌تر و به تدریج تا پشت بلندتر باشد. کوتاه بودن موهای اطراف صورت، چهره را بازتر نشان می‌دهد و جلوه جوان تری نشان می‌دهد.

 

4. رنگ موی خیلی تیره

 

رنگ کردن موها ترفند خوبی برای پوشاندن موهای سفید است به خصوص برای افرادی که به دلایل ژنتیک در سنین جوانی هم تارهای سفید لابلای موها دارند. اما انتخاب رنگ خیلی تیره برخلاف تصور همیشه به معنای سن کمتر نیست و احساس مخالف را به دیگران القا می‌کند. بهتر است از انتخاب همیشگی یک رنگ خودداری شده و طیف رنگ متناسب با پوست صورت انتخاب شود. رنگ کردن به حالت مِش و پراکنده نیز انتخاب خوبی برای پوشاندن تارهای سفید است.

 

5. کوتاه نکردن موها

 

با بالارفتن سن، موها خشک و شکننده می‌شوند و موخوره پیدا می‌کنند. در این حالت موها وز شده و ظاهر جوان و شاداب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. معمولا این اتفاق برای افرادی پیش می‌آید که موها را به‌طور مرتب کوتاه نمی‌کنند؛ پس اولین گام، کوتاه کردن دوره‌ای موهاست. 

 

فاصله بین کوتاه کردن موها با توجه به نوع و ساختار موها متفاوت است اما به‌طور کلی هر شش تا هشت هفته توصیه می‌شود. همچنین موهای خشک نیاز به مراقبت بیشتری در این زمینه دارد.

 

6. استفاده مکرر از اسپری برای بی‌حرکت ماندن موها


اسپری مو انتخاب خوبی برای ثابت نگه داشتن مدل موهاست اما استفاده خیلی زیاد باعث خشکی خیلی زیاد موها می‌شود که اصلا زیبا نیست. برای حفظ مدل مو، از انواع اسپری استفاده کنید که حاوی ترکیبات نرم‌کننده باشد و البته در استفاده از آن نیز افراط نکنید.

 

7. انتخاب «فرق» موها در حالت اشتباه


یکی از ساده‌ترین اما موثرترین نکات در مرتب کردن موها، انتخاب جهت فرق موها متناسب با سن و حالت صورت است. فرق وسط و خالی خیلی بیشتر از فرق راست یا چپ، سن را بالاتر نشان می‌دهد. البته نباید فرق طرفین نیز خیلی به گوش نزدیک شود. 

 

ترجمه: مریم‌سادات کاظمی

منبع: www.selection.ca

 4 خطای بزرگ در مورد موها!

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو