3 ماسک ورقه‌ای خانگی برای آبرسانی پوست
30 شهریور 1402 ساعت: 17:6ماسک‌های نقابی یا ورقه‌ای صورت روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شوند چون استفاده از آنها ساده بوده و باعث آبرسانی و تغذیه پوست می‌شوند. اگر اهل محصولات طبیعی و خانگی هستید می‌توانید ماسک‌های ورقه‌ای خام تهیه کرده و با مواد طبیعی ماسک خانگی خود را داشته باشید. این ماسک‌های خانگی به‌صرفه بوده و عاری از محصولات شیمیایی یا مواد نگهدارنده هستند و شما می‌توانید متناسب با نیاز و امکانات خود ماسک مخصوص خود را تهیه کنید.

ماسک ورقه‌ای خیار خانگی

 

در دنیای مراقبت از پوست، خیار جایگاه ویژه‌ای دارد چون خنک‌کننده، التیام‌بخش و رطوبت‌رسان است. برای تهیه این ماسک خانگی کافیست خیار را رنده کنید و آب آن را بگیرید. سپس ماسک ورقه‌ای خام را به آب خیار آغشته کنید و آن را به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید. 

 

سپس ماسک تهیه‌شده را روی صورت بگذارید و 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. در نهایت به آرامی ماسک را از صورت برداشته و در صورت لزوم صورت خود را تمیز کنید. برای کسب نتیجه بهتر مقداری سرم پوست یا کرم مرطوب‌کننده بزنید.

 

ماسک ورقه‌ای آب برنج خانگی

 

آب برنج شهرت زیادی در جهت تغذیه و التیام‌بخشی پوست دارد و قرن‌هاست که برای مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید یک احیاکننده ملایم و موثر برای پوست خود استفاده کنید که باعث رطوبت‌بخشی نیز شود به سراغ ماسک آب برنج بروید. 

 

برای اینکار به چند مشت برنج، دو برابر آن آب و ماسک ورقه‌ای خام نیاز دارید. ابتدا برنج را با آب بشویید و سپس آن را به مدت یک شب خیس کنید. روز بعد ماسک ورقه‌ای را در آب برنج غوطه‌ور کرده و به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید. 

 

سپس ماسک را به آرامی روی پوست پهن کنید و 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. در نهایت ماسک را بردارید و صورت خود را با آب سرد بشویید. برای رسیدن به نتیجه بهتر مقداری سرم پوست یا کرم مرطوب‌کننده بزنید. 

 

ماسک ورقه ای گلاب و گلیسیرین خانگی


شهرت گلاب به قرن‌ها پیش بازمی‌گردد و خواص تقویت‌کنندگی و آرام‌بخشی آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از طرف دیگر گلیسیرین نیز خاصیت آبرسانی بالایی دارد. اگر می‌خواهید پوستتان را نرم، لطیف، احیا و همچنین تقویت کنید ماسک ورقه‌ای گلاب و گلیسیرین انتخاب مناسبی است. 

 

برای اینکار به یک قاشق غذاخوری عصاره غلیظ شده گلاب، همین میزان گلیسیرین و همچنین ماسک ورقه‌ای خام نیاز دارید. ابتدا عصاره غلیظ شده گلاب را به آرامی با گلیسیرین مخلوط کنید و سپس ماسک ورقه‌ای خام را به آن آغشته کنید. 

 

ماسک را به آرامی روی پوست صورت قرار دهید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید. در نهایت ماسک را بردارید و بعد از 15 تا 20 دقیقه پوست خود را تمیز کنید. این ماسک تسکین‌دهنده ملایم پوست بوده و به‌طور عمقی آن را آبرسانی می‌کند و در عین حال باعث طراوت‌بخشی به پوست می‌شود. توصیه می‌شود این ماسک را به روتین مراقبت از پوستتان اضافه کنید تا پوستی شاداب و سالمتری داشته باشید.

 

ترجمه: فاطمه مهدی‌پور

منبع: rougeframboise

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو