رئیس مرکز تحقیقات سرطان‌های دستگاه ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران:
یک‌سوم ایرانیان در طول زندگی به بی‌اختیاری ادرار دچار می‌شوند
21 شهریور 1402 ساعت: 12:6دکتر محمدرضا نوروزی، رئیس مرکز تحقیقات سرطان‌های دستگاه ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران، روز پنجشنبه، 16 شهریور 1402 در حاشیه کنگره سالانه سرطان‌های دستگاه ادراری اعلام کرد که نزدیک به یک‌سوم مردم کشور در طول زندگی خود به بی‌اختیاری ادرار دچار می‌شوند.

رئیس پنجمین کنگره سالانه سرطان‌های دستگاه ادراری درباره راه‌حل بی‌اختیاری ادرار به عنوان یک چالش در کشور گفت: «علل مختلفی باعث این موضوع می‌شود ولی علل فیزیولوژیک ناشی از سن یکی از عوامل مهم بروز بی‌اختیاری ادرار است چراکه با افزایش سن، عضلات انسان ضعیف می‌شود». 


وی همچنین از زایمان‌‌های مکرر به‌عنوان یکی دیگر از عوامل ایجادکننده بی‌اختیاری ادرار نام برد و افزود: «برای مدیریت بی‌اختیاری ادرار باید به افراد آموزش دهیم تا بتوانند زندگی خوبی را سپری کنند».

 

دکتر محمدرضا نوروزی، رئیس پنجمین کنگره سالانه سرطان‌های دستگاه ادراری در حاشیه برگزاری این کنگره با اشاره به اهمیت آگاهی‌بخشی درباره اهمیت بی‌اختیاری ادرار از طریق همکاری با جامعه پزشکان و ایزی‌لایف، ضرورت برگزاری این کنگره را برشمرد و گفت: «رشته اورولوژی رشته‌ای است که مردم در بیماری‌های آن گرفتار هستند و باید نسبت به اشتراک‌گذاری دانش میان متخصصان و آگاهی‌بخشی به بیماران به طرق مختلف اقدام شود. برگزاری این کنگره تخصصی یکی از راه‌های ارتباطی با متخصصان است».

 

وی افزود: «در میان بیماران مرتبط با اورولوژی، نیمی از افراد دارای سرطان‌های دستگاه‌های تناسلی مانند بیضه، مثانه و پروستات هستند و باید این افراد برای درمان، اطلاعات به‌روز داشته باشند که در این راستا کنگره‌های مختلفی برگزار می‌شود تا بیماری‌های دستگاه تناسلی، سرطان و روش‌های درمان جدید را به مردم اطلاع دهیم».

 

نوروزی ادامه داد: مردم هسته اصلی کارهای پزشکی هستند بنابراین در کنار فعالیت‌های علمی، آگاهی دادن به مردم به خصوص افرادی که دچار بیماری هستند، اهمیت دارد. لذا انجمن حمایت از بیماران سرطان‌های دستگاه‌های تناسلی تاسیس شده است. هدف از فعالیت این انجمن کمک به افرادی است که توانایی پرداخت هزینه‌های درمان را ندارند».

 

یکی از راه‌هایی که فرد مبتلا به بی‌اختیاری ادرار می‌تواند به کار گیرد و همچنان در جامعه حضور داشته باشد استفاده از پوشینه‌های بهداشتی و باکیفیت است. در حال حاضر تنها 11درصد از جمعیت مبتلا به این عارضه در کشور از پوشینه‌های بزرگسال استفاده می‌کنند. بدون شک افزایش آگاهی درباره لباس زیر بهداشتی بزرگسالان و از بین بردن شرم استفاده از این محصولات می‌تواند اقبال نسبت به پوشینه‌های بزرگسالان و حضور افراد دچار این عارضه در جامعه را بیشتر کند».

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو