بهترین تونرهای تابستانی برای پوست‌های چرب
23 مرداد 1402 ساعت: 14:5فصل تابستان، مخصوصا در مناطق شرجی و مرطوب، شدیدا برای پوست‌های چرب چالش‌برانگیز است. افزایش رطوبت هوا و شرجی شدن فضاهای آزاد و بسته باعث می‌شوند که پوست‌های چرب بیشتر با مشکلاتی مثل جوش‌های پوستی، انسداد روزنه‌های پوستی و روغنی شدن بیش‌ازحد پوست مواجه شوند. یکی از راه‌های اثربخش برای مقابله با چنین مشکلی، اضافه کردن تونرهای باکیفیت و مناسب به روتین مراقبت از پوست است. 

تونرها به متعادل‌سازی pH پوست کمک می‌کنند، چربی‌های اضافی پوست را از بافت پوست جدا می‌کنند، روزنه‌های پوستی را کوچک‌تر می‌سازند و طراوت دلنشینی به پوست می‌بخشند. اگر پوست شما هم چرب است اما نمی‌دانید که باید از کدام تونرها استفاده کنید، می‌توانید از این راهنمای ساده کمک بگیرید. 

 

1. تونر حاوی عصاره آووکادو و عصاره درخت چای 


در درجه اول باید تونرهایی را خریداری کنید که به‌طور خاص برای پوست‌های چرب تولید شده‌اند. افزودن عصاره‌های آووکادو و درخت چای به تونرهای مخصوص پوست چرب، اثربخشی آنها را در جهت متعادل‌سازی pH پوست بالا می‌برد و ترشحات اضافی چربی را در پوست‌های چرب کنترل می‌کند. متعادل‌سازی pH پوست به جذب بهتر سرم‌ها و روغن‌های مخصوص پوست کمک می‌کند و حالت روغنی پوست‌های چرب را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. وجود ترکیبات مهمی مانند ویتامین E در تونرها نیز اثربخشی تونرها را در جهت جوان‌سازی و سالم‌سازی پوست افزایش می‌دهد. 


2. تونرهای بدون الکل و ضدآکنه 


تونرهایی که با عنوان «ضدآکنه» تولید می‌شوند، بیشتر از همه برای آن دسته از پوست‌های چرب مناسب هستند که خیلی راحت دچار آکنه می‌شوند. این محصولات بدون الکل، گزینه‌های باکیفیتی برای پوست‌های چرب در محیط‌های شرجی و مرطوب هستند. وجود نیاسینامید در این تونرها نیز نه‌تنها احتمال شکل‌گیری آکنه را کاهش می‌دهد، بلکه لایه‌برداری ملایمی را هم برای پوست به انجام می‌رساند. تونرهای ضدآکنه و بدون الکل به کوچک‌سازی روزنه‌های پوستی، کاهش تحریکات پوستی و درمان موثر هایپرپیگمنتاسیون هم کمک می‌کنند. همه این ویژگی برای داشتن پوست بدون جوش و شفاف مهم هستند.


3. تونرهای حاوی اسید هیالورونیک


تونرهایی که براساس استفاده از ترکیبات اسید هیالورونیک تولید می‌شوند، آبرسانی خوبی را برای پوست به انجام می‌رسانند و حالت شاداب و درخشانی به پوست می‌بخشند. آن دسته از تونرهای حاوی اسید هیالورونیک که برای پوست‌های چرب و حساس تولید می‌شوند، نقش موثری در کاهش ترشحات چربی پوست دارند و تحریکات پوستی را هم کمتر می‌کنند. بافت سبک این تونرهای آبکی و سبک، نفوذ آنها به درون پوست را راحت‌تر می‌سازد و حالت روغنی پوست‌های چرب را از بین می‌برد. 


4. تونرهای بدون الکل حاوی ویتامین E و AHA


آن دسته از تونرهای بدون الکل که به‌صورت ترکیبی از ویتامین E و اسیدهای آلفا هیدروکسی در کنار اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند، کیفیت خوبی برای پاکسازی پوست و آبرسانی به آن دارند، درحالی که درخشندگی پوست را هم تقویت می‌کنند. با استفاده از چنین تونرهایی می‌توانید ترکیبات آنتی‌اکسیدانی باکیفیتی را هم به پوست برسانید که همگی برای پیشگیری از پیری پوست مفید هستند. 

 

ترجمه: ندا احمدلو

منبع: healthshots

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو