رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
حتی یک مورد مثبت کرونا زنگ خطری برای ماست
19 اردیبهشت 1399 ساعت: 13:2رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان می‌گوید یک مورد مثبت کرونا هم زنگ خطری است و مبتلایان جدید هرمزگان بدون علامت هستند

به گزارش سلامت به نقل از ایسنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در شهرستانی که طی یک هفته تا ده روز قبل، مورد مثبتی از کرونا ویروس وجود نداشته، شناسایی حتی یک مورد مثبت زنگ خطری برای ماست.


دکتر حسین فرشیدی با بیان اینکه در استان هرمزگان شهرستان‌های بشاگرد، سیریک و بوموسی بیمار کرونایی ندارند، افزود: با شناسایی بیماران بدون علامت زنجیره بیماری کرونا قطع می‌شود و در تلاشیم که با کمک مردم نیز به این مهم دست پیدا کنیم.


وی اظهار کرد: تاکنون از ۷ هزار و ۹۶۱ نفر در هرمزگان تست کووید ۱۹ گرفته‌شده است و بیشتر مبتلایان جدید بدون علامت هستند که در قرنطینه خانگی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: در شهرستانی که طی یک هفته تا ده روز قبل، مورد مثبتی از کرونا ویروس وجود نداشته، شناسایی حتی یک مورد مثبت زنگ خطری برای ماست.


وی اضافه کرد: از دو روز گذشته تعداد فوتی و تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، افزایش نداشته است.


دکتر فرشیدی با بیان اینکه در این روزها هرمزگان با کمبود ذخیره خون مواجه است، عنوان کرد: مردم می‌توانند خون خود را به‌عنوان نذر در ماه مبارک رمضان اهدا کنند و در اهدای خون از یکدیگر سبقت بگیرند.


وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا از طریق اهدای خون سرایت نمی‌کند، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در این شرایط به یاری نیازمندان به خون بشتابیم.

 

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو