مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا ۶ نشانه دیگر به بیماری کرونا اضافه کرد
18 اردیبهشت 1399 ساعت: 13:2مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا (CDC) چند علامت جدید به علائم شاخص بیماری کووید-19 ناشی از ویروس کرونا اضافه کرد.این شش علامت جدید شامل احساس سرما، لرز، درد عضلات، و سردرد، گلودرد و ازبین رفتن حس چشایی و بویایی است.


این شش علامت به سه علامت شاخص تب، سرفه.تنگی نفس و یا اختلال در تنفس اضافه می‌شوند.


لیست گسترده فوق به افراد برای تشخیص اینکه به کرونا مبتلا شده‌اند یا نه می‌تواند کمک کند. با توجه به تعداد محدود کیت‌های تشخیص کرونا کسانی ‌که می خوا‌هند با این کیت ها مورد آزمایش قرار بگیرند ابتلا لازم است تا به مشاهده علایم فوق در خود توجه کنند.


تعداد زیادی از بیماران اولین علامت مشاهده شده خود را به صورت کمبود حس چشایی و یا بویایی  و همچنین درد عضلات ولرز وسردرد گزارش می‌کنند.


این علایم در طی 2 تا 14 روز از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر می‌شوند. علائم هشداردهنده در بیماران کووید 19 شامل مشکل شدید در تنفس احساس درد و فشار مداوم در قفسه سینه، کبود شدن لب ها و صورت و احساس سردرگمی و گیجی است. افراد مبتلا در صورتی که نشانه های فوق را دارا بودند باید سریعا به پزشک مراجعه کنند. 


البته CDC تاکید دارد که لیست علایم فوق فراگیر نیست. بنابراین باید با پزشک خود در مورد سایر علایم شدید و نگران کننده خود مشورت کنید.


علاوه براین بزرگسالان و افراد مسن که دارای بیماریهای ریوی و یا ناراحتی های قلبی هستند بیشتر در معرض خطر علائم جدی‌تر برای این بیماری هستند. این افراد می‌بایست اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهند و علایم خود را مرتبا تحت نظر بگیرند.


به تازگی علایمی چون مشکلات دستگاه گوارش مانند اسهال نیز گزارش شده است.


آنها همچنین گزارش های مبتنی بر بروز بیماری با قرمزی چشم‌ها در بیماران مبتلا را عنوان نموده‌اند.


ویروس همچنین مشکلات دیگری را چون گرفتگی رگ‌ها پدید می‌آورد که این مشکلات حتی در بیماران مبتلا به علایم خفیف و بدون هیچ سابقه بیماری قلبی عروقی گزارش شده است. 


متخصصان پوست و مو نیز در مورد علائم پوستی مانند «انگشت کووید»، به صورت تغییر رنگ پوست به رنگ به آبی در حال مطالعه هستند.

 

 

مترجم: بهناز حکیمانه 

منبع WEBMD


برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو