سرم پوستی ویژه‌ای که همه باید داشته باشند!
12 خرداد 1402 ساعت: 09:3با توجه به گوناگون بودن نوع پوست افراد، دغدغه‌های پوستی متفاوت و اهداف متفاوت، روتین مراقبتی ثابت و محصولات ثابتی برای مراقبت از پوست همه افراد وجود ندارد. برای رسیدن به نتایج مطلوب، همه ما باید از مجموعه متنوعی از پاک‌کننده‌های، سرم‌های مخصوص، مرطوب‌کننده و ضدآفتاب‌های سازگار با نوع پوست خودمان استفاده کنیم تا با مشکلاتی مثل جوش‌های پوستی یا تغییرات رنگدانه‌ای پوست مواجه نشویم. 

البته امروزه سرم‌های پوستی باکیفیت و خاصی هم تولید شده‌اند که با همه انواع پوستی سازگار هستند و می‌توانند بخشی از یک روتین مراقبتی استاندارد و باکیفیت باشند. 

 

این سرم‌ها از اسید هیالورونیک برای مرطوب‌سازی حداکثری پوست و از ویتامین B5 برای تقویت سد دفاعی پوست کمک می‌گیرند، درحالی که بدون ترکیبات روغنی هستند و سریعا هم توسط پوست جذب می‌شوند. اما این سرم‌های جدید دقیقا چگونه با انواع پوستی مختلف سازگار می‌شوند؟ 

 

برای پوست مستعد آکنه 

 

پوست‌های مستعد آکنه به آبرسانی باکیفیت نیاز دارند، مخصوصا به این دلیل که بسیاری از محصولات درمانی مخصوص آکنه می‌توانند خشکی پوست را تشدید کنند. سرم‌های برپایه اسید هیالورونیک و ویتامین B5 دقیقا همین‌جا وارد عمل می‌شوند و تعادل رطوبت را در پوست حفظ می‌کنند. 

 

یک روتین ساده برای مراقبت از پوست مستعد آکنه می‌تواند شامل سه مرحله زیر باشد:

  1. از سرم موضعی ویتامینC برای رسیدگی به پوست چرب و مستعد آکنه استفاده کنید. استفاده منظم و روزانه از این محصول، علاوه بر خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد مرتبط با آسیب‌های پوستی و نشانه‌های پیری پوست، خود جوش‌های پوست را هم تا 27 درصد کمتر می‌کند. 
  2. از سرم ضدآکنه حاوی اسیدهای ملایم (مانند اسید سالیسیلیک) استفاده کنید که عملکرد خوبی برای رفع انسداد روزنه‌های پوستی و جوش‌های پوستی دارد، درحالی که وضعیت ظاهری بهتری هم به خطوط ریز پوستی و چین‌وچروک‌ها می‌دهد. 
  3. از سرم برپایه اسید هیالورونیک و ویتامینB5 کمک بگیرید که مرطوب‌سازی پوست را به حداکثر می‌رساند، باعث انسداد روزنه‌های پوستی نمی‌شود و حالت روغنی و چسبناک هم به پوست نمی دهد.

 

برای پوست‌ چرب 

 

یافتن مرطوب‌کننده‌ای که عملکرد کاملی داشته باشد اما حالت روغنی و چسبناکی هم به پوست‌های چرب ندهد، این روزها واقعا کار سختی نیست. روتین ساده زیر می‌تواند شرایط بهتری برای پوست‌های چرب به‌وجود بیاورد: 

 

  1. سرم موضعی ویتامین C هم از پوست در برابر عوامل زیست‌محیطی محافظت می‌کند و هم اکسیداسیون چربی را در پوست کاهش می‌دهد. این ویژگی‌ها درنهایت میزان شکل‌گیری جوش‌های را کمتر می‌کنند، درحالی که اندازه روزنه‌های پوستی را هم کوچک‌تر می‌سازند. 
  2. سرم برپایه اسید هیالورونیک و ویتامین B5 می‌تواند یک مرطوب‌کننده ایده‌آل برای پوست‌های چرب باشد زیرا بافت سبکی دارد، سریع جذب می‌شود و از ترکیبات روغنی هم در تولید آنها استفاده نمی‌شود. 
  3. برای افزایش درخشندگی پوست، بهتر کردن بافت یکدست و لطیف پوست و افزایش شفافیت پوست هم می‌توانید از ژل یا کرم‌های آبرسان بدون ترکیبات روغنی استفاده کنید. وجود ترکیباتی مثل اسید آزلائیک، آلفا آربوتین و عصاره‌های گیاهی مختلف به کاهش ترشحات چربی در پوست‌های چرب کمک می‌رساند، درحالی که مشکلاتی مثل قرمزی پوست، عیوب سطحی و کدرشدگی پوست را برطرف می‌کند. 

 

ترجمه: ندا احمدلو

منبع: dermstore

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو