دبیر جامعه اورولوژی ایران بیان کرد:
درمان پیشرفته‌ترین و وسیع‌ترین تومورهای کلیه با عمل جراحی لاپاراسکوپی
23 اردیبهشت 1402 ساعت: 10:2دبیر جامعه اورولوژی ایران به پیشرفت‌های این حوزه در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: «درحال حاضر جدیدترین روش‌های درمانی در اورولوژی در کشور استفاده می‌شوند».

به گزارش «سلامت» دکتر محمد‌هادی رادفر در بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران افزود: «فوکال‌تراپی، ایمونوتراپی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و جراحی از مهم‌ترین روش‌های درمانی هستند که امروز در کشور بکار گرفته می‌شوند».


وی ادامه داد: «ما از سالیان قبل از روش‌های درمان‌های اندورولوژی و لاپاراسکوپی در موارد ساده‌تر مانند سنگ‌های کلیه، ادراری و همچنین تومورهای کلیه، مثانه و سرطان‌های سیستم ادراری استفاده می‌کنیم».


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: «امروزه استفاده از روش‌های درمانی اندویورولوژی و لاپاراسکوپی در موارد بسیار پیچیده قابل انجام است و نیاز به انجام عمل جراحی باز را بسیار کم کرده است».


وی بیان داشت: «به‌طور مثال در سال‌های گذشته فقط تومورهای کوچک و محدود کلیه با عمل جراجی لاپاراسکوپی قابل درمان بودند و سایر موارد، عمل جراحی باز می‌شدند».


رادفر افزود: «امروزه پیشرفته‌ترین و وسیع‌ترین تومورهای کلیه در خیلی از موارد با عمل جراحی لاپاراسکوپی قابل درمان و کنترل هستند و نیاز به اعمال جراحی باز بسیار کمتر شده است».


وی با اشاره به اینکه بسیاری از ابزار و تجهبزات پیشرفته در کشور ما در دسترس هستند؛ گفت: «هرچند تکنولوژی و ابزار یکی از مهمترین موارد خدمات بهتر به بیماران است اما جراحان ایرانی با داشتن دانش جراحی به درمان خوب بیمار اقدام می‌کنند».

 

در حوزه اورولوژی نیازی به اعزام بیمار به خارج از کشور نداریم

 

دکتر محمد‌هادی رادفر گفت: «در حوزه اورولوژی نیازی به اعزام بیمار به خارج از کشور نداریم».


وی بیان داشت: «هرچند پیشرفته‌های انجام گرفته زمینه توریسم درمانی را به‌وجود می‌آورد اما محدودیت‌هایی هم در این زمینه هست که با اقدامات مسئولان باید برطرف شود».


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: بیشترین ضعفی که در توریسم درمانی وجود دارد در زمینه‌هایی مانند ویزا، اقامت و ورود بیماران به کشور وجود دارد که باید برای افزایش جذب گردشگری سلامت در کشور برطرف شوند».


وی افرود: «با اینکه کشوری مانند امارات از نظر پزشکی پایین‌تر از ما است اما با برنامه‌ریزی مناسب در حال جذب بیماران آفریقای شمالی و کشورهای عربی است».

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو