4 اشتباه که هزینه کردن برای سرم‌های پوستی را بی‌فایده می‌کند
11 اردیبهشت 1402 ساعت: 20:2اگر می‌خواهید یک محصول مراقبت از پوست جدید را وارد برنامه روزانه خودتان کنید، بهترین گزینه به‌گفته متخصصان قطعا سرم مخصوص پوست صورت خاوهد بود. این محصولات غلیظ‌ترین ترکیبات فعال را به پوست می‌رسانند و مزیت‌های بیشتری نسبت به پاک‌کننده‌ها یا مرطوب‌کننده‌ها دارند. اما هزینه کردن زیاد برای خریدن سرم‌های گران‌قیمت همیشه به معنای برخورداری از بهترین برنامه مراقبت از پوست نیست. 

بسیاری از افرادی که سرم‌های گران‌قیمت را می‌خرند، با بعضی از اشتباهات به‌سادگی پولشان را هدر می‌دهند. اگر با این اشتباهات رایج آشنا نیستید، پس حتما این مطلب را دنبال کنید. 

 

1. فراموش کردن لایه‌برداری 

 

لایه‌برداری برای جداسازی سلول‌های پوستی مرده از سطح پوست بسیار مهم است. این فرایند نه‌تنها به روشن‌سازی پوست شما کمک می‌کند، بلکه نفوذ ترکیبات سرم به درون لایه‌های پوست را هم ساده‌تر می‌سازد. بنابراین فراموش نکنید که لایه‌برداری پوست قبل از به‌کارگیری سرم‌ها قطعا یکی از اقدامات هوشمندانه برای عملکرد بهتر سرم‌ها خواهد بود. البته لایه‌برادری پوست نباید هر روز انجام بگیرد، بلکه فقط باید به 2 تا نهایتا 3 بار در هفته محدود شود. 

 

2. استفاده از سرم بدون توجه به نظم و ترتیب درست 

 

برای بهره‌مند شدن از بیشترین مزیت‌های سرم، باید جایگاه مناسبی برای آن در برنامه مراقبت از پوست در نظر بگیرید. بنابراین همیشه باید با پاک‌کننده شروع کنید، بعد از لایه‌بردار استفاده کنید، بعد سراغ تونرها بروید و نهایتا از سرم کمک بگیرید. 

 

این فرایند منظم و درست به آماده‌سازی مناسب پوست برای دریافت سرم‌ها کمک می‌کند و باعث می‌شود که از بهترین عملکرد سرم پوستی بهره‌مند شوید. وقتی هم که از سرم استفاده کردید، حتما بین 5 تا 10 دقیقه منتظر بمانید تا سرم به‌خوبی توسط پوست جذب شود و بعد هم از مرطوب‌کننده استفاده کنید. 

 

3. مالیدن پوست به‌جای ماساژ دادن 

 

بعضی افراد تصور می‌کنند که باید سرم پوستی را روی تمام قسمت‌های پوست با فشار زیاد بمالند، اما چنین کاری به‌هیچ‌وجه درست نیست و صرفا خطر هدر رفتن محصول را افزایش می‌دهد چون با این کار بخش زیادی از سرم روی پوست دست باقی می‌ماند و به پوست صورت منتقل نمی‌شود. 

 

پس به‌جای این راهکار نادرست، مقداری از سرم را روی نوک انگشتان قرار دهید و بعد آن را به‌صورت نقطه‌ای روی پوست صورت پخش کنید. هنگام ماساژ دادن سرم روی پوست باید حرکات انگشت شما رو به بالا باشد و همچنین نباید فشار بیش‌ازحدی روی پوست وارد کنید. با این ترفند می‌توانید بهترین نتیجه را با استفاده از کمترین میزان سرم به‌دست بیاورید. 

 

4. ترکیب کردن مواد مختلف 

 

وقتی درباره مراقبت از پوست صحبت می‌کنیم، کلمه «بیشتر» همیشه به معنای «بهتر» نیست. پس اگر از چند سرم کمک بگیرید، خطر تداخل میان ترکیبات مختلف و همچنین مواجهه با تحریکات پوستی را افزایش می‌دهید، مخصوصا اگر ترکیباتی مثل ویتامینC و رتینول را ترکیب کنید. 

 

اگر می‌خواهید که سرم شما مزیت‌های مختلفی داشته باشد، باید محصولاتی را انتخاب کنید که فرمولاسیون چندمنظوره دارند. ترکیبات فعال مختلف در این محصولات براساس استانداردهای مناسب با همدیگر ترکیب شده‌اند. 

 

ترجمه: ندا احمدلو

منبع: wellandgood

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو