در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ اتاقکی مخصوص ضدعفونی نصب شد
14 اردیبهشت 1399 ساعت: 15:2اتاقکی مخصوص ضدعفونی کردن افراد در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ به طور آزمایشی نصب شده که ویروس ها و باکتری‌های مختلف از جمله کووید۱۹ را در ۴۰ ثانیه از بین می برد.
فرودگاه هنگ کنگ نخستین مکان در دنیا است که از اتاقک های پاکسازی CLean Tech استفاده می‌کند. در حال حاضر کارمندان بخش های کلیدی مانند کادر درمان از این اتاقک ها استفاده می‌کنند.

شرکت تولید کننده ادعا می‌کند، سطح داخلی این اتاقک مملو از مواد آنتی میکروبی است که هر گونه ویروس و باکتری را روی انسان از بین می‌برد.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ این اتاقک را یک واحد ضدعفونی‌سازی کل بدن توصیف کرده است. قبل از ورود افراد به اتاقک، دمای بدن آنها برای ابتلا به تب کنترل می شود. تب یکی از نشانه های ابتلا به عفونت کووید۱۹ است.

پس از ورود فرد به اتاقک فرایندهای ضدعفونی و پاکسازی آغاز می شود و پس از ۴۰ ثانیه پایان می یابد.

به گفته سخنگوی فرودگاه فضای داخلی کانال مجهز به پوشش ضدمیکروبی است که از راه دور ویروس و باکتری روی بدن انسان و لباس های او را با فناوری های فتوکاتالیستی و نانوسوزن از بین می برد. اسپری پاکسازی کننده نیز برای ضدعفونی کردن لحظه ای به کار می رود.

این اتاقک فقط یکی از ابزارهایی است که برای پاکسازی و ضدعفونی در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ استفاده می شود. ربات های سیلندری مجهز به لامپ اشعه مافوق بنفش نیز برای پاکسازی محیط به کار می روند.
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو