5 کاری که هرگز نباید هنگام استفاده از محصولات مراقبت از پوست انجام دهید!
11 اسفند 1401 ساعت: 15:12بسیاری از ما تصور می‌کنیم هنگام استفاده از محصولات مراقبت از پوست هیچ اشتباهی انجام نمی‌دهیم و فقط انتخاب محصولات باکیفیت می‌تواند همه مشکلات ما را حل کند. اما واقعیت این است که بعضی از ما پس از انتخاب محصولات باکیفیت برای مراقبت از پوست نیز همچنان هنگام استفاده از آنها اشتباهات زیادی انجام می‌دهیم و به همین دلیل مشکلات مختلفی برای پوست خودمان به‌وجود می‌آوریم. 

اگر شما هم نمی‌دانید که آیا در این مواقع واقعا اشتباهاتی دارید یا نه، خواندن ادامه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

 

1. قطره‌چکان را روی پوست نمالید 

 

اگر محصول مراقبت از پوست شما دارای قطره‌چکان است، هنگام استفاده از آن به‌هیچ‌وجه نباید اجازه بدهید که قطره‌چکان مستقیما با خود پوست تماس پیدا کند. بنابراین کسانی که قطره‌چکان را مستقیما به پوست می‌مالند، درحال انجام دادن کار اشتباهی هستند. 

 

بهترین راه برای استفاده از محصولات دارای قطره‌چکان این است که ابتدا چند قطره از محصول را روی نوک انگشتان دست یا کف دست بریزید و بعد آن را روی پوست پخش کنید.

 

2. تمیز کردن محصولات مراقبت از پوست را فراموش نکنید 

 

بعضی از ما به تمیزی یا کثیفی بسته‌بندی محصولات مراقبت از پوست هیچ توجهی نداریم، درحالی که باید از آلوده شدن بسته‌بندی و قسمت‌های بیرونی محصول مورد نظر جلوگیری کنیم. جدی نگرفتن این مساله به‌سادگی می‌تواند باعث انتقال باکتری‌ها از قسمت بیرونی به قسمت اصلی محصول شود و درنهایت باکتری‌ها را به خود پوست برساند. همین روند است که باعث شکل‌گیری بعضی از جوش‌های پوستی می‌شود. 

 

3. از آب خیلی داغ استفاده نکنید 

 

استفاده از آب داغ برای شستن پوست صورت به‌هیچ‌وجه تصمیم درستی نیست و به‌راحتی چربی‌های طبیعی پوست و رطوبت طبیعی آن را تخریب می‌کند. بنابراین هنگام شستن صورت همیشه از آب ولرم استفاده کنید. 

 

استفاده مداوم از آب داغ برای شستن صورت می‌تواند باعث احساسیت، التهاب و خشکی پوست و البته درنهایت هم تضعیف قابلیت ارتجاعی یا الاستیسیته پوست شود. 

 

4. از حوله کثیف استفاده نکنید 

 

شاید صحبت کردن درباره این قضیه بی‌معنا به نظر برسد، اما واقعیت این است که بعضی از ما واقعا معیارهای درستی برای تعیین تمیزی یا آلودگی حوله‌ها نداریم و درنتیجه از حوله‌های غیرتمیز برای خشک کردن صورت یا بدن خودمان استفاده می‌کنیم. بنابراین همیشه به تمیزی حوله‌ها توجه داشته باشید و حوله‌های صورت را هر هفته بشویید. 

 

حوله‌های صورت پس از خیس شدن به‌واسطه تماس با پوست صورت باید در مدت‌زمان کوتاهی خشک شوند و همان‌طور به‌صورت خیس در محیط‌های مرطوب خانه باقی نمانند.

 

5. سوزش شدید پوست را عادی تلقی نکنید 

 

محصولات مراقبت از پوست هرگز نباید باعث تحریکات پوستی شدید یا سوزش شدید پوست شوند. بنابراین اگر با این مشکلات مواجه شدید، یعنی محصول انتخاب‌شده بیش‌ازحد برای پوست شما سنگین است یا اینکه اساسا سد دفاعی پوست شما دچار آسیب‌دیدگی شده است. پس استفاده از محصولات سنگین یا آسیب‌زا را سریعا متوقف کنید و از محصولات سبک و ساده کمک بگیرید. 

 

ترجمه: ندا احمدلو

منبع: newbeauty

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو