پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت، آخرین اخبار کرونا؛ ایران
تعداد جانباختگان از ۶۰۰۰ نفر گذشت
11 اردیبهشت 1399 ساعت: 15:2رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۹۴ هزار و ۶۴۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۱نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۰۲۸ نفر رسید.

 به گزارش سلامت، به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور روز پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت، درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۱۱ اردیبهشت) بر اساس گزارش آزمایشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۹۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۹۴ هزار و ۶۴۰ نفر رسید.

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۷۱ بیمار دیگر مبتلا به کووید-۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۶۰۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

جهانپور بیان کرد: بر اساس این گزارش‌ها تاکنون ۷۵ هزار و ۱۰۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند که حدود ۷۵ درصد مبتلایان است. ۲۹۷۶ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.

 

وی گفت: تاکنون ۴۶۳ هزار و ۲۹۵ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در ۱۲۶ آزمایشگاه کشور انجام شده است.

 

جهانپور با تبریک روز کارگر افزود: این روز را به کارگران بخش‌های بهداشتی و درمانی تبریک می‌گوییم و برای همه این عزیزان آرزوی سلامت داریم.

 

روز معلم را هم پیشاپیش خدمت همه استادان و معلمان تبریک می‌گوییم و امیدواریم مردم با رعایت بهداشت فردی و عمومی و رعایت دقیق فاصله‌گذاری فیزیکی در هر مکانی که تردد دارند، روزهای خوب و شادی داشته باشند.

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو