مدیریت درد با افزایش سن
23 آبان 1401 ساعت: 15:8برخی تحقیقات نشان می‌دهد که تحمل درد با افزایش سن کاهش می‌یابد، در حالی که تحقیقات دیگر افزایش تحمل درد را نشان می‌دهند. صرف نظر از اینکه افراد مسن چگونه درد را درک می‌کنند، بسیاری از تغییرات فیزیکی در بدن می‌تواند منجر به آن شود.
درد مفاصل

برخی از علل درد مفاصل با افزایش سن شایع‌تر می‌شوند. درمان درد مفاصل به علت درد و فرد بستگی دارد. به عنوان مثال آسیب به مفصل ممکن است با ترکیبی از استراحت، تمرینات تقویتی، و داروها درمان شود یا اگر شدید باشد، جراحی می‌شود.

برای برخی افراد کاهش وزن ممکن است درد ناشی از آرتریت یا زوال غضروف، رباط‌ها و تاندون‌ها را درمان کند. درمان درد مفاصل در سالمندان:

داروها

فیزیوتراپی

استراحت

عمل جراحی

کاهش وزن

کمر درد

کمردرد می‌تواند در هر سنی رخ دهد، اما با افزایش سن این خطر افزایش می‌یابد. شایع‌ترین علت کمردرد آرتریت ستون فقرات است. برخی از علل دیگر کمردرد در افراد مسن عبارتند از:

تنگ شدن کانال نخاعی

شکستگی‌های مهره‌های ناشی از پوکی استخوان 

عفونت ستون فقرات

تومورها

درمان کمردرد تا حدی به علت درد بستگی دارد. عفونت‌های ستون فقرات ممکن است با آنتی‌بیوتیک‌ها درمان شوند، در حالی که فیزیوتراپی و داروهای ضد درد ممکن است آرتریت ستون فقرات را درمان کنند.

درمان‌های کمردرد:

آنتی بیوتیک‌ها، داروهای ضد‌التهاب

داروهای ضد درد 

رویکردهای رفتاری

مراقبت‌های کایروپراکتیک و اعمال یخ یا گرما روی ناحیه

حرکت بدنی یا ورزش کم ضربه

فیزیوتراپی، تمرینات کششی یا تقویتی

استراحت

عمل جراحی

سقوط و شکستگی

بیش از 25 درصد از بزرگسالان 65 ساله یا بالاتر هر ساله زمین می‌خورند و هزاران فرد مسن‌تر شکستگی استخوان دارند.

درمان شکستگی:

به محل شکستگی، شدت و سایر عوامل مرتبط با فرد و آسیب آن بستگی دارد.

قرار دادن استخوان در محل برای بهبودی

آتل

عمل جراحی

کشش

دارو برای درد، التهاب یا تورم

استراحت

تمرینات فیزیوتراپی

زانو درد

صدمات و ساییدگی منظم می‌تواند باعث زانو درد شود. استئوآرتریت همچنین می تواند زانوها را در افراد مسن تحت تاثیر قرار دهد، زمانی که بالشتک غضروف فرسوده می‌شود. اضافه وزن یا چاقی می‌تواند فشار مضاعفی بر روی مفاصل از جمله زانو وارد کند و باعث درد جدید یا بدتر شود. درد زانو را می‌توان با داروها، جراحی، فیزیوتراپی یا کاهش وزن در صورت اضافه وزن یا چاقی درمان کرد.

سفتی عضلات

با افزایش سن، بافت‌هایی که ماهیچه‌ها را به استخوان‌ها متصل می‌کنند، آب خود را از دست می‌دهند و باعث سفتی و درد عضلانی می‌شوند. افزایش آهسته و دقیق در فعالیت بدنی می‌تواند به درمان سفتی کمک کند.

تاندونیت

شرایطی است که شامل التهاب تاندون‌ها است. این وضعیت با افزایش سن به‌ویژه در نواحی خاصی از بدن مانند شانه شایع‌تر است. درمان شامل استراحت، استفاده از یخ، پوشیدن بانداژ حمایتی و اجتناب از حرکت و فعالیت‌هایی که علائم را بدتر می‌کند، است.

مترجم: نرگس قاسمی پناه
منبع: verywellhealth
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو