متخصصان انگلیسی خبر دادند
درمان مردی که ۴۱۱ روز به کرونا مبتلا بود
13 آبان 1401 ساعت: 14:8متخصصان انگلیسی روز جمعه اعلام کردند مردی را که به مدت ۴۱۱ روز به کرونا مبتلا بوده را درمان کرده‌اند.
به گزارش سلامت، عفونت مداوم کووید - که با کووید طولانی یا حملات مکرر بیماری، متفاوت است - در تعداد کمی از بیماران با سیستم ایمنی ضعیف رخ می‌دهد.
یکی از پزشکان انگلیسی در این باره می‌گوید: «تست کرونای این بیماران برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها مثبت می‌شود.»

وی همچنین اظهار کرد که این عفونت‌ها می‌توانند یک تهدید جدی باشند زیرا حدود نیمی از بیماران علائم دائمی مانند التهاب ریه نیز دارند اما هنوز اطلاعات زیادی در مورد این بیماری ناشناخته باقی مانده است.

در همین راستا، متخصصان انگلیسی در یک مطالعه جدید توضیح می‌دهند که چگونه یک مرد ۵۹ ساله سرانجام پس از بیش از ۱۳ ماه بر این بیماری غلبه کرده است.

متخصصان این مطالعه ابراز کرده‌اند این مرد که به دلیل پیوند کلیه دارای سیستم ایمنی ضعیفی است، در دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی به کووید۱۹ مبتلا شد و تا ژانویه سال جاری میلادی (۲۰۲۲) تست کرونای وی مثبت بوده است.

متخصصان برای کشف اینکه آیا او بارها به کووید۱۹ مبتلا شده یا این شرایط ناشی از یک عفونت مداوم بوده است، از یک تجزیه و تحلیل ژنتیکی سریع استفاده کردند. نتایج نشان داد که این مرد به گونه B.۱ کرونا که در اواخر سال ۲۰۲۰ غالب بود، مبتلا بوده است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، متخصصان این مطالعه با استفاده از درمان‌های آنتی بادی توانستند این بیمار را درمان کنند.ایسنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو