دکتر محمدعلی نیلفروش‌زاده متخصص پوست در گفت‌وگو با «سلامت»
۸ تکنیک برای رفع چین و چروک‌‌‌‌‌‌‌های گردن
9 اردیبهشت 1399 ساعت: 17:2چین و چروک‌های روی گردن همانند هر چین و چروک دیگری روی بدن، اطراف دهان، دست‌ها یا پیشانی جزء طبیعی روند پیری پوست است و عوامل بسیاری از جمله مواجهه با اشعه ماورا بنفش خورشید در بروز آن تاثیر دارد.
دکتر محمدعلی نیلفروش‌زاده متخصص پوست، درباره چین و چروک‌‌‌‌‌‌‌های گردن و راه‌های پیشگیری از آن‌ها گفت: «چین و چروک‌های روی گردن همانند هر چین و چروک دیگری روی بدن، اطراف دهان، دست‌ها یا پیشانی جزء طبیعی روند پیری پوست است و عوامل بسیاری از جمله مواجهه با اشعه ماورا بنفش خورشید در بروز آن تاثیر دارد. با این وجود به کمک برخی روش‌ها می‌توان از بروز این چین و چروک‌ها پیشگیری یا آنها را درمان کرد. در اینجا به برخی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم:

۱. یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری از بروز چین و چروک در ناحیه گردن، ماساژ دادن پوست این ناحیه با کرم‌های مرطوب‌کننده یا روغن‌ها و انجام ورزش‌های مناسب است.

۲. محصولات حاوی ویتامین C با افزایش کلاژن‌سازی، از پوست در برابر آسیب‌‌‌‌‌‌‌های ناشی از اشعه ماورائ بنفش خورشید محافظت می‌کنند. محصولات حاوی رتینول نیز در بازسازی سلولی نقش داشته و به جوانی و شادابی پوست می‌انجامد.

۳. یکی دیگر از روش‌های جوانسازی پوست گردن و پیشگیری از بروز چین و چروک استفاده از لایه‌بردارها است. برای لایه‌برداری، از محصولات ملایم و تاییدشده استفاده کنید و از مصرف محصولات خشن و زبر که به پوست آسیب می‌رسانند خودداری کنید.

4. در صورتی که چین و چروک‌ها عمیق شده است می‌توانید زیر نظر متخصص از فیلرها برای پر کردن چروک‌ها استفاده کنید.

۵. استفاده از سم بوتولینیوم از دیگر روش‌های رفع چروک گردن است که البته بدون عارضه نیست و بهتر است پیش از به‌کارگیری آن در رابطه با این عوارض از پزشک سئوال کنید.

۶. جراحی و کشیدن پوست زیر گردن نیز که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، از جمله روش‌های تهاجمی رفع چروک پوست گردن است.

۷. لیزرها از دیگر روش‌های مناسب برای رفع چروک‌های سطحی یا عمیق هستند که ضمن روشن کردن پوست سبب جوان شدن پوست گردن نیز می‌شوند.

۸. روش‌های نوینی همچون استفاده از نخ یا تزریق پروفایلو نیز برای رفع چروک‌های گردن قابل استفاده است. تزریق پروفایلو به جوانسازی و تحریک کلاژن‌سازی کمک می‌کند و با افزایش خاصیت کشسانی سبب جوانی پوست می‌شود. نخ نیز همانند نوعی داربست عمل کرده و از افتادگی پوست گردن پیشگیری می‌کند.»

دبیر انجمن متخصصان پوست و موی ایران در پایان تاکید کرد: «این روش‌ها باید زیر نظر متخصص و برحسب نیاز پوستی فرد گاه به صورت ترکیبی به کار گرفته شوند.»


نرمش‌هایی برای تقویت عضلات صورت
یوگای صورت راهی برای مبارزه با پیری پوست
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو