فلورتین: ماده‌ای آنتی‌اکسیدانی برای مبارزه با پیری پوست
27 مهر 1401 ساعت: 18:7حتی اگر جزو افرادی باشید که همیشه آخرین تغییر و تحولات را در جهان مراقبت از پوست رصد می‌کنند، باز هم ممکن است که ناگهان با ترکیب یا ماده تازه‌ای آشنا شوید تا دیروز هیچ چیزی درباره‌اش نمی‌دانستید. روزگاری بود که اسید هیالورونیک چنین وضعیتی داشت اما این روزها تقریبا همه ما با اسید هیالورونیک آشنا شده‌ایم. با این‌حال آیا چیزی درباره فلورتین شنیده‌اید؟ 

خواندن این مطلب کوتاه به شما کمک می‌کند تا با فلورتین و اهمیتش در روتین مراقبت از پوست آشنا شوید. 

 

فلورتین چیست و چگونه به‌دست می‌آید؟ 

 

در سال 2008 میلادی بود که یکی از مطالعات علمی نشان داد که فلورتین درواقع نوعی آنتی‌اکسیدان است و از سیب و همچنین پوست درختان میوه‌دار مانند درخت سیب، گلابی و گریپ‌فروت گرفته می‌شود. امروزه فلورتین در ساخت بعضی از محصولات مراقبت از پوست مانند سرم‌های پوستی به‌کار می‌رود. 

 

سرم‌های پوستی حاوی فلورتین معمولا از ترکیب فلورتین در کنار عصاره خالص ویتامین C و اسید فرولیک استفاده می‌کنند تا با این کار بتوانند از پوست در برابر آسیب‌های زیست‌محیطی و رادیکال‌های آزاد مرتبط با پرتوهای فرابنفش UVA و UVB محافظت کنند. 

 

با توجه به اینکه سرم‌های حاوی فلورتین از ترکیبات ویتامین C هم استفاده می‌کنند، برای دستیابی به بهترین نتایج باید این سرم‌ها را در ساعات روز استفاده کنید.

 

بنابراین ابتدا پوست صورت را با کمک شوینده یا پاک‌کننده ملایم و باکیفیت بشویید و سپس از سرم حاوی فلورتین استفاده کنید. در ادامه هم باید از یک مرطوب‌کننده کمک بگیرید و بعد هم از محصولات ضدآفتاب دارای SPF استفاده کنید. 

 

رعایت این مراحل مهم در همه روزهای هفته به بهبود تغییرات رنگدانه‌ای پوست، خطوط ریز پوستی، چین‌وچروک‌ه و یکدست‌سازی قوام پوست کمک می‌کند. 

 

چه کسانی باید از فلورتین استفاده کنند؟ 

 

سرم‌های حاوی فلورتین معمولا برای همه انواع پوستی مناسب هستند، اما بیشترین مزیت را برای افرادی دارند که با روندهای پیری پوست مواجه شده‌اند و درواقع می‌خواهند با پیری پوست مبارزه کنند. 

 

به یاد داشته باشید که محصولات سرشار از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی (مانند فلورتین) اثرات محافظتی ضدآفتاب‌ها را تقویت می‌کنند و نقش مثبتی در مبارزه با رادیکال‌های آزاد دارند. به همین دلیل است که استفاده از محصولات سرشار از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی برای مبارزه با پیری پوست توصیه می‌شود. 

 

چگونه از محصول حاوی فلورتین استفاده کنیم؟ 

 

صبح‌ها پس از پایان شست‌وشوی صورت و استفاده از تونر، 4 تا 5 قطره از سرم حاوی فلورتین را روی پوست خشک صورت، گردن یا قفسه سینه بریزید و بعد از باقی محصولات گنجانده‌شده در روتین مراقبت از پوست استفاده کنید. 

 

از آنجایی که سرم‌های پوستی معمولا در بطری‌های شیشه‌ای رنگی قرار می‌گیرند، تماس این سرم‌ها با هوا و نور باعث تیرگی آنها می‌شود که اتفاقی طبیعی است. با اینکه این اتفاق، اثربخشی محصول را از بین نمی‌برد، اما طبیعتا بهتر است از تماس هر نوع محصولی با نور و هوا جلوگیری کنید. 

 

در ضمن فراموش نکنید که پس از باز کردن محصول حاوی فلورتین، نهایتا 3 ماه برای مصرف محصول فرصت دارید. 

 

ترجمه: ندا احمدلو 

منبع: skincare

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو