اخبار کرونا در جهان را با ما دنبال کنید
آخرین اخبار کرونا در جهان
27 اسفند 1398 ساعت: 16:12در اینجا مروری می‌کنیم بر آخرین اخباری که درباره شیوع ویروس کرونا عامل بیماری کووید-۱۹ منتشر شده است.
واکسن کرونا؛ نخستین تزریق‌ها

به گزارش آسوشیتدپرس دانشمندان در موسسه پژوهشی کیزر پرمننت در شهر سیاتل در ایالت واشنگتن در غرب آمریکا با تزریق واکسن به بازوهای چهار فرد داوطلب سالم نخستین مرحله این بررسی بسیار مورد دانتظار بر روی یک واکسن بالقوه کووید-۱۹ شروع کردند.

نخستین دریافت‌کننده واکسن یک زن مدیر عملیات در شرکت کوچک تکنولوژی بود که در یک اتاق معاینه واکسن به بازویش تزریق شد. جنیفر هالر ۴۳ ساله اهل سیاتل پیش از دریافت واکسن گفت: «همه ما احساس عجز بسیار می‌کنیم. این فرصتی عالی برای من است که کاری انجام دهم.» او گفت دو دختر نوجوانش هم فکر می‌کنند که کار او درست است.

کرونا در آمریکا، اعلام وضعیت اضطراری

دونالد ترامپ٬ رییس جمهور آمریکا در روز دوشنبه ۲۵ اسفند با اعلام تصمیمات جدید دولت برای مقابله با شیوع گسترش کرونا از شهروندان کشورش خواسته دست کم در ۱۵ روز آینده از شرکت در تجمعات بیش از ۱۰ نفر شرکت نکنند.

دونالد ترامپ عصر دوشنبه گفت وضعیت اضطراری در ۵۰ ایالت آمریکا که به علت گسترش ویروس کرونا برقرار شده ممکن است تا پایان تابستان "بلکه بیشتر" طول بکشد.. لحظاتی پس از سخنان آقای ترامپ، بازار سهام آمریکا با ۱۲ درصد سقوط بدترین لحظات خود پس از آغاز بحران کرونا را تجربه کرد.

افزایش فروش آمازون به دلیل شیوع کرونا

فروشگاه اینترنتی آمازون اعلام کرده است که به دلیل افزایش شدید تعداد مشتری های خود حدود صد هزار نفر را برای ارسال کالاهای سفارش داده شده در آمریکا استخدام می‌کند. در اثر شیوع ویروس کرونا در جهان و تمایل بیشتر مردم به خرید های آنلاین، مشتریان فروشگاه های اینترنتی مانند آمازون چندین برابر شده است.

کرونا در اروپا؛ بستن کلیه مرزهای توافقنامه شنگن در دستور کار

کمیسیون اروپا قصد دارد تا تمامی سفرهای غیرضروری در حوزه شنگن را در این قاره و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع کند. خانم فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا، گفت که "سفر کمتر یعنی ما می توانیم بهتر این ویروس را کنترل کنیم". امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز پیشتر گفته بود که مرزهای خارجی اتحادیه اروپا به روی مسافران بسته خواهد شد.
وی روز دوشنبه در یک پیام تلویزیونی گفت: "به طور مشخص تمام سفرها بین کشورها غیراروپایی و اروپایی متوقف می شود".

به گفته رئیس کمیسیون اروپا، "ساکنان بلند مدت اتحادیه اروپا، اعضای خانواده افراد با تابعیت اتحادیه اروپا، دیپلمات ها از این ممنوعیت مستثنی هستند و به همراه آنان فعالان بخش بهداشت و درمان و کسانی که مایحتاج ضروری را جا به جا می کنند نیز مشمول این قانون جدید نمی شوند".

قرار است این ممنوعیت سفر حداقل برای ۳۰ روز اجرا شود. و از شهروندان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا و یا عضو قرارداد شنگن نیستند، مانند بریتانیا درخواست شود این ممنوعیت سفر را اجرا کنند.

هند مسجد تاج محل را بر روی گردشگران بست

به گفته مقامات دولتی هند، بنای تاریخی تاج محل برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر گردشگران بسته شد. یک مقام آثار باستانی هند گفته است که روزانه بیش از هزاران نفر از این بنای تاریخی دیدن می‌کند و ما بایستی آن را فعلا تعطیل کنیم.

افغانستان؛ کرونا، جشن نوروز را تعطیل کرد

امروز دروازه‌های زیارتگاه موسوم به حضرت علی در شهر مزارشریف ولایت بلخ به روی مردم بسته شد. این زیارتگاه اصلی‌ترین مرکز تجلیل از نوروز در افغانستان است. سالانه هزاران نفر از سراسر کشور برای اشتراک در جشن نوروز به این محل می‌آمدند.

منیر فرهاد، سخنگوی والی بلخ به بی‌بی‌سی گفت تا زمانی که نگرانی مردم از گسترش بیماری کرونا رفع شود، این زیارتگاه بسته خواهد ماند.

ویتنام صدور ویزا را متوقف کرد

ویتنام اعلام کرد که برای پیشگیری از شیوع کرونا در این کشور صدور ویزا برای افراد خارجی را متوقف می‌کند. در ویتنام تاکنون ۶۱ مورد ابتلا به کرونا تایید شده، اما بنا بر اعلام رسمی تاکنون تلفاتی در این کشور نداشته است.

بریتانیا؛ اتحادیه معلمان بریتانیا هشدار می‌دهد

اتحادیه صنفی معلمان بریتانیا هشدار داده است که فقدان راهنمایی و توصیه های کافی از سوی مسئولان باعث ایجاد سردرگمی و آشفتگی در مدارس شده و فشار زیادی را به خانواده‌ها و کارکنان مدارس و معلمان وارد کرده است. این اتحادیه می‌گوید که نبود اطلاع رسانی درست باعث ایجاد یک وحشت و ترس در میان دانش آموزان و خانواده‌های آنها شده است.

استرالیا؛ شناسایی نحوه واکنش سیستم ایمنی به ویروس کرونا

بررسی دانشمندان استرالیایی نشان می‌دهد که بهبود از کرونای ٢٠١٩ مانند بهبود از آنفلوآنزا است. این پژوهش در موسسه عفونت و ایمنی پیتر داکرتی در ملبورن انجام و نتایج آن در نشریه پزشکی نیچر منتشر شده است. این موسسه در ماه ژانویه اولین پژوهشگاهی شد که ویروس کرونای ٢٠١٩ را در خارج از چین بازتولید کرده است.
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو