آشنایی با محصولات مراقبت از پوست بدون پُرکننده
11 مرداد 1401 ساعت: 16:5محصولات مراقبت از پوست با انواع گوناگونی از ترکیبات طبیعی و شیمیایی ساخته می‌شوند تا بتوانند از جنبه‌های مختلفی روی پوست تاثیر بگذارند، ازجمله مقابله با روندهای پیری، پاکسازی پوست، صاف‌سازی پوست یا چیزی مابین همه این موارد. بعضی از ترکیبات نسبت به ترکیبات دیگر بهتر هستند. از همین منظر می‌خواهیم به بررسی محصولاتی بپردازیم که تحت عنوان بدون پُرکننده (Filler-Free) به فروش می‌رسند. آیا شما هم درباره این موج جدید از محصولات چیزی شنیده‌اید؟ 

محصولات بدون پُرکننده (Filler-Free) چیستند؟ 

 

درک این‌که محصولات بدون پُرکننده واقعا چیستند، با همین سوال شروع می‌شود. به‌گفته دکتر دندی انگلمان (متخصص پوست‌ومو)، «فیلرها یا پُرکننده‌ها همان موادی هستند که همه ترکیبات درون یک محصول را به همدیگر متصل می‌کنند و می‌چسبانند، درحالی که طول عمر محصول را افزایش می‌دهند یا حتی فضای خالی باقیمانده در محفظه محصول را پُر می‌کنند». 

 

مشکل زمانی به‌وجود می‌آید که این ترکیبات افزودنی واقعا بی‌کفیت، ارزان‌قیمت یا بدون فواید خاص برای پوست باشند. دکتر انگلمان در ادامه می‌گوید: «محصولات بدون فیلر یا پُرکننده درواقع محصولات موضعی خاصی هستند که در فرمولاسیون خودشان از این ترکیبات استفاده نمی‌کنند و در عوض ترکیبات باکیفیت و مرغوبی (از نوع طبیعی یا مصنوعی) را به‌کار می‌گیرند که دارای فواید مستقیمی برای پوست هستند». 

 

توجه داشته باشید که فیلرها یا پُرکننده‌ها به‌هیچ‌وجه اثربخشی محصول را افزایش نمی‌دهند و لزوما برای پوست مفید نیستند. پس اگر به این فکر می‌کنید که اساسا چرا تولیدکنندگان باید از این ترکیبات کمک بگیرند، باید بدانید که فیلرها در درجه اول برای ایجاد یک بافت خاص در فرمولاسیون محصول یا خلق یک حس خوشایند هنگام استفاده از محصول و همچنین کاربردپذیری راحت‌تر محصول استفاده می‌شوند. 

 

آیا فرمول‌های بدون پُرکننده بهتر هستند؟ 

 

با کنار گذاشتن این ترکیبات از فرمولاسیون محصول، فضای بیشتری برای افزودن ترکیبات باکیفیت و مفید به محصولات مراقبت از پوست باز می‌شود. هدف سازندگانی که طرفدار فرمولاسیون بدون پُرکننده هستند، این است که از همه ترکیبات برای ارتقای سلامت پوست مفید باشند، اثربخشی بالایی داشته باشند و در کنار همدیگر به سطح بهتری از اثربخشی و کیفیت برسند. 

 

دکتر انگلمان به این نکته اشاره می‌کند که «محصولات بدون پُرکننده قوی‌تر هستند و نتایج بهتری را در مدت‌زمان کوتاه‌تر به‌وجود می‌آورند، زیرا همه ترکیبات نهفته در این محصولات به گونه‌ای انتخاب و طراحی شده‌اند که برای پوست مفید باشند. اگرچه بعضی از پرکننده‌ها یا فیلرها می‌توانند کاربرد خوبی داشته باشند (مثلا برای ارتقای ماندگاری محصول)، اما نهایتا محصول را تا حدی رقیق می‌کنند». 

 

محصولات بدون پُرکننده برای چه کسانی بهتر هستند؟

 

دکتر انگلمان تایید می‌کند که محصولات بدون پُرکننده به‌دلیل نداشتن ترکیبات افزودنی، می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای پوست‌های حساس و واکنشی باشند. البته چنین محصولاتی به‌خاطر کیفیت بالا و خلوص بیشترشان گران‌تر از محصولات مشابه و دارای ترکیبات پُرکننده هستند. 

 

ترجمه: یوسف صالحی 

منبع: marthastewart

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو