۶ نکته آرایشی که پس از ۴۰ سالگی باید بدانید
6 اردیبهشت 1399 ساعت: 16:2. بعضی از خانم‌ها پس از 40 سالگی تصمیم‌ می‌گیرند که از مُدهای آرایشی روز برای بهتر کردن جلوه ظاهری‌شان کمک بگیرند، درحالی که آشنا بودن با تکنیک‌های آرایشی کلاسیک دقیقا همان چیزی است که نیاز دارند.
اگر به ماجراهای حوزه زیبایی و آرایش توجه کرده باشید، می‌بینید که مُدهای آرایشی پس از مدتی از یاد می‌روند، اما تکنیک‌های آرایشی کلاسیک همچنان باقی می‌مانند. بعضی از خانم‌ها پس از 40 سالگی تصمیم‌ می‌گیرند که از مُدهای آرایشی روز برای بهتر کردن جلوه ظاهری‌شان کمک بگیرند، درحالی که آشنا بودن با تکنیک‌های آرایشی کلاسیک دقیقا همان چیزی است که نیاز دارند. پس با ما و مهم‌ترین نکات آرایشی برای دوران پس از 40 سالگی همراه باشید.

۱. از فونداسیون بدون کمک پودر استفاده کنید

هرچه سن شما بیشتر شود، پوست هم نازک‌تر می‌شود و خطوط ریز بیشتری روی آن شکل می‌گیرند. به همین دلیل هم باید روال همیشگی آرایش را متناسب با این روند تغییر دهید. اولین کاری که باید انجام دهید، کنار گذاشتن پودرها است، زیرا شما را مسن‌تر نشان می‌دهند، بنابراین پس از استفاده از فونداسیون، هیچ پودری روی آن نزنید. بعد صبر کنید که فونداسیون خشک شود و مقداری مرطوب‌کننده سبُک روی آن بمالید. در ادامه هم برای پوشش دادن قسمت‌های دارای چین‌وچروک، یک اسفنج آرایشی بردارید و آرام روی ناحیه مورد نظر فشار دهید.

رنگ فونداسیون انتخاب‌شده هم باید با رنگ طبیعی پوست خودتان همخوانی داشته باشد. استفاده از رنگ‌های خیلی روشن‌تر یا خیلی‌ تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست، از اشتباهاتی است که سن شما را بیشتر نشان می‌دهد.

۲. متناسب با رنگ پوست، بهترین رنگ را برای لب‌ها انتخاب کنید

همزمان با افزایش سن، حالت طبیعی لب‌ها نیز روبه‌زوال می‌رود، بنابراین باید از رنگ‌های تیره و غلیظ (خصوصا بنفش و قهوه‌ای) دوری کنید، زیرا باعث می‌شوند لب‌ها کوچک‌تر به نظر برسند. بهترین کار برای انتخاب رنگ لب‌ها، توجه کردن به رنگ طبیعی پوست است. امروزه می‌توانید از رژلب‌هایی استفاده کنید که حاوی ترکیبات مناسبی برای حفظ رطوبت پوست هستند و طراوت لب‌ها را در طولانی‌مدت حفظ می‌کنند.

۳. طوری از رژگونه استفاده کنید که چهره شما طبیعی به نظر برسد

بعضی از خانم‌ها از رژگونه‌های تیره یا برنزه استفاده می‌کنند، با این امید که چهره شاداب‌تری داشته باشند، اما نمی‌دانند که این کار اغلب چهره آنان را غیرطبیعی، تیره و کدر می‌کند. این درحالی است که رژگونه باید با رنگ طبیعی پوست همخوانی داشته باشد و دقیقا در قسمت‌هایی از صورت استفاده شود که حالت طبیعی چهره را از بین نبرد، بنابراین رژگونه نباید زیر خط استخوان گونه یا کاملا متمرکز روی سیب گونه قرار بگیرد.

۴. هرگز نگذارید که رژلب روی لب‌ها پخش شود

خط طبیعی لب‌ها همزمان با افزایش سن محو می‌شود و درنتیجه رژلب خیلی راحت‌تر روی لب‌ها پخش می‌شود و از محدوده مناسب لب‌ها بیرون می‌زند. برای جلوگیری از این اتفاق، پیش از استفاده از رژلب همیشه از خط‌‌لب مناسب برای مشخص کردن محدوده لب‌ها استفاده کنید. این کار فاصله مناسبی بین خط لب‌ها و محدوده لب‌ها ایجاد می‌کند و نمی‌گذارد که رژلب بیش از حد پخش شود.

۵. از خط‌چشم در قسمت پایینی چشم‌ها استفاده نکنید

استفاده از خط‌چشم برای قسمت پایینی چشم‌ها باعث می‌شود که چشم‌ها کوچک‌تر و حتی پیرتر به نظر برسند. چشم‌ها به‌طور طبیعی همزمان با افزایش سن به سمت پیرتر شدن می‌روند و قطعا شما نمی‌خواهید که این روند را با استفاده نادرست از خط‌چشم بدتر کنید. پس استفاده از خط‌چشم باید به قسمت بالایی چشم‌ها محدود باشد و بیش از حد هم غلیظ نشود تا نهایتا چشم‌های شما بازتر و روشن‌تر به نظر برسند. اگر به استفاده از خط‌چشم در قسمت پایینی چشم‌ها اصرار دارید، حداقل این کار را صرفا به گوشه‌های بیرونی چشم محدود کنید.

۶. در آرایش زیاده‌روی نکنید

همه ما خانم‌هایی را دیده‌ایم که بیش از حد آرایش می‌کنند. اگر شما هم در آینه خودتان را دیدید و احساس کردید که آرایش چهره شما را شدیدا تغییر داده است، ‌پس شما هم در آرایش زیاده‌روی کرده‌اید. فراموش نکنید که هرچه استفاده از مواد آرایشی کمتر باشد و استفاده از این مقدار کم با دقت و تکنیک بهتری انجام بگیرد، چهره نهایی شما جذاب‌تر و جوان‌تر خواهد شد. به‌جای این‌که سعی داشته باشید با کمک لوازم آرایشی، چیزهایی که از نگاه خودتان نقائص چهره هستند را تغییر دهید، تلاش کنید تا جنبه‌های مثبت و جذاب چهره خودتان را بهتر و جذاب‌تر کنید.

ترجمه: راضیه فیضی
منبع: Reader’s Digest


۶ اشتباه آرایشی که شما را پیر می‌کنند
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو