۶ اشتباه درباره رنگ مو
4 اردیبهشت 1399 ساعت: 21:2بسیاری از خانم‌ها به رنگ کردن موها علاقه دارند و همیشه سعی می‌کنند که اطلاعات خودشان را درباره این کار و همچنین محصولات رنگ مو افزایش دهند. با این‌حال، همچنان نکاتی وجود دارند که معمولا از سوی بسیاری از خانم‌ها نادیده گرفته می‌شوند.
در ادامه این مطلب، اطلاعات تازه‌ای درباره مهم‌ترین اشتباهات در زمینه رنگ کردن موها می‌خوانیم.

۱. نادیده گرفتن محصولات باکیفیت برای مراقبت از موها

موهای رنگ‌شده شکننده‌تر از موهای معمولی هستند و به همین دلیل باید بیشتر از آنها مراقبت کنید. بعضی از خانم‌ها برای خریدن بهترین محصولات رنگ مو و بهره‌گیری از توانایی‌های آرایشگران باتجربه هزینه زیادی می‌پردازند، درحالی که پس از پایان فرآیند رنگ مو به مراقبت از موهای رنگ‌شده توجه چندانی نشان نمی‌دهند. برای مراقبت از موهای رنگ‌شده ابتدا باید سراغ نوعی از شامپوهای مرطوب‌کننده و تغذیه‌کننده موها بروید که حاوی سولفات نباشند. شامپوی انتخاب‌شده باید ویژگی «نرم‌کننده» هم داشته باشد. استفاده از ماسک‌های آبرسان هفتگی برای موها نیز توصیه می‌شود.

۲. استفاده نکردن از شامپوهای بنفش (ضدزردی)

شاید شما هم درباره استفاده از شامپوهای بنفش برای جلوگیری از بدرنگ شدن موهای بلوند یا دیگر حالت‌های موهای رنگ‌شده شنیده باشید، اما واقعیت این است که این شامپوها کمتر جدی گرفته می‌شوند. این شامپوها حاوی رنگدانه‌های سرد (بنفش) هستند و کیفیت رنگ موهای رنگ‌شده را در وضعیت مطلوبی نگه می‌دارند. استفاده از این شامپوها باید یک‌بار در هفته باشد و هرگز بیشتر از آن استفاده نشود، وگرنه موها را خشک می‌کند و تعادل رنگ موها را از بین می‌برد.

۳. استفاده از رنگ‌های تیره‌ برای پوشاندن موهای سفید

شاید فکر کنید که استفاده از رنگ‌های خیلی تیره برای پوشاندن موهای سفید منطقی است، اما کاملا در اشتباه هستید. رنگ‌های خیلی تیره معمولا رنگ تند و غلیظی را به موها می‌دهند و نهایتا باعث می‌شوند که شما پیرتر یا حتی زشت به نظر برسید. از طرف دیگر، بسیاری از خانم‌هایی که 60 تا 100 درصد موهایشان سفیده شده است، بعد از رنگ کردن موها با استفاده از رنگ‌های روشن‌تر متوجه می‌شوند که رشد دوباره موهای سفید کمتر خودش را نشان می‌دهد. آرایشگران باتجربه و حرفه‌ای، رنگ موی پیشنهادی برای هر فرد را براساس رنگ موی طبیعی و همچنین رنگ پوست او انتخاب می‌کنند.

۴. داشتن انتظارات کاذب

اکثر خانم‌هایی که قصد رنگ کردن موها را دارند، تصویر ذهنی ایده‌آل خودشان را از اینستاگرام، مجله‌های زیبایی و دیگر منابع مشابه می‌گیرند. متاسفانه واقعیت این است که جذاب بودن یک ستاره سینما یا یک خواننده با رنگ موی قرمز مسی یا بلوند پلاتینی دلیل نمی‌شود که این رنگ‌ها برای همه خانم‌ها مناسب باشند.

بعضی از آرایشگران سعی می‌کنند که مشتریان خودشان را درباره این موضوع آگاه کنند، اما تلاش آنها معمولا به نتیجه‌ای نمی‌رسد. امروزه شما می‌توانید از برنامه‌های رایانه‌ای مختلفی کمک بگیرید که چهره احتمالی شما را پس از استفاده از رنگ‌های مختلف برای موها نشان می‌دهند.

۵. محافظت نکردن از موها در تابستان

محافظت و مراقبت از موها در روزهای گرم سال اهمیت بسیاری دارد. جدی گرفتن این اصل خصوصا برای موهای رنگ‌شده مهم‌تر است و خانم‌هایی که موهایشان را رنگ کرده‌اند، باید مراقب عوامل تخریب‌گری مانند آفتاب، کلر و آب‌های شور باشند. استفاده از شامپوهای محافظ مو در برابر آفتاب هم می‌تواند گزینه مناسبی برای فصل تابستان باشد.

۶. تیره کردن بیش از حد موهای اطراف صورت

اگر به الگوی طبیعی رشد موهای مختلف نگاه کنید، موها معمولا در ناحیه اطراف صورت و خط رشد موها روشن‌تر از دیگر قسمت‌ها رشد می‌کنند، بنابراین اگر موها به‌طور یکدست کاملا تیره باشند، جلوه ظاهری شما مناسب نخواهد شد. آرایشگران حرفه‌ای و باتجربه با این نکته مهم آشنا هستند، اما شما هم می‌توانید این نکته را به آنان یادآوری کنید تا نهایتا تجربه بهتری از رنگ کردن موها داشته باشید.

ترجمه: راضیه فیضی
منبع: Reader’s Digest


رنگ‌ مو در موهای خشک و آسیب‌دیده دوام چندانی ندارد
راهکارهایی طبیعی برای رنگ کردن موها
وقتی موهایتان را رنگ نمی‌کنید چه اتفاقاتی می‌افتد؟
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو