بعد از سه سال وقفه در گردهمایی‌های علمی؛
بیست و پنجمین کنگره ارولوژی ایران به صورت گردهمایی حضوری برگزار شد
27 اردیبهشت 1401 ساعت: 12:2بیست و پنجمین کنگره انجمن اورولوژی ایران توسط جامعه اورولوژی ایران با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، شاخه‌های تخصصی، استانی و گروه‌های آموزشی اورولوژی سراسر کشور و با حضور متخصصان اورولوژی و همکارانی از سایر رشته‌های ذی‌ربط، به‌صورت حضوری - مجازی (هیبرید) از امروز آغاز به‌کار کرد.

به گزارش سلامت، دکتر فرزانه شریفی‌اقدس از برگزاری بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی ارولوژی ایران بعد از سه سال وقفه خبر داد و گفت: «این کنگره با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران در چهار روز با همکاری 5 انجمن بین‌المللی در حال برگزاریست.»


رییس بیست و پنجمین کنگره انجمن اورولوژی ایران عنوان کرد: «در این کنگره سخنرانی، مناظره و میزگرد خواهیم داشت. همچنین ارائه مقالات و برگزاری 7 ورکشاپ به‌صورت هم‌زمان در محل انجمن، بیمارستان و کنگره در برنامه‌های این کنگره قرار دارد.»


شریفی‌اقدس افزود: «طی سه سال گذشته این کنگره به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار شده بود ولی باید قبول داشت که برنامه‌های مجازی هیچ زمان جایگزین مناسبی برای به‌روزرسانی نیست. به همین دلیل این کنگره با استقبال خوب همکاران روبرو شده است.»


وی افزود: «در روز سوم که روز بین‌الملل نام‌گذاری شده است از چهره‌های مطرح ارولوژیست‌ کانادا، آمریکا، ایتالیا، اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک، هلند، انگلستان، کره، ژاپن، هند و چین دعوت شده است که به‌صورت آنلاین مقالات خود را ارائه دهند.

 

در این کنگره تازه‌ترین راه‌های درمان ارولوژی، سرطان پروستات و کلیه مورد بحث جدی قرار خواهد گرفت. همچنین در زمینه تکنیک‌های جدید درمان باروری، بی‌اختیاری ادراری در بزرگسالان، سنگ‌های کلیه و روش‌های درمانی و ارولوژی اطفال و عفونت‌های ادراری آخرین تکنیک‌های روز دنیا مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

یکی دیگر از موضوعاتی که در این کنگره بحث خواهد شد اختلالات جنسی در مردان و زنان است که تاثیراتی در روابط خانوادگی دارد.

 

همچنین جراحی ترمیمی روی مجاری ادراری و سیستم ادراری خواهد بود که در کنار آن نیز به بحث اخلاق پزشکی خواهیم پرداخت که بسیار مهم است روابط بیمار و پزشک سالم باشد.

 

در این کنگره از چهره‌های برتر علمی در رشته ارولوژی، پیشکسوت‌ها و هیئت‌علمی جوان تقدیر به عمل خواهد آمد.»

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو