برگزاری بیست و سومین نمایشگاه ایران هلث بعد از دوسال وقفه
سهم 5 میلیارد دلاری ایران در صنعت تجهیزات پزشکی
20 اردیبهشت 1401 ساعت: 14:2بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دارویی و آزمایشگاهی ایران بعد از 2 سال وقفه به علت همه‌گیری کرونا به‌صورت متفاوت نسبت به نمایشگاه‌های قبلی و با ارائه جدیدترین دستاوردهای تجهیزات پزشکی، دارویی و آزمایشگاهی در روزهای سوم تا ششم خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش سلامت از دبیرخانه نمایشگاه ایران هلث، در این رویداد بزرگ بین‌المللی، نمایش و ارائه تجهیزات آزمایشگاهی، دارویی و پزشکی از محورهای اصلی این نمایشگاه خواهد بود و در کنار آن موضوعاتی همچون کارگاه‌های تخصصی، گردشگری سلامت، استارت‌آپ و نرم‌افزارهای سلامت‌محور و همچنین رسانه‌های حوزه سلامت برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است و پیش‌بینی می‌شود بیش از 25 هزار نفر از دست‌اندرکاران و افراد مرتبط با این صنعت از آن بازدید کرده یا در آن حضور داشته باشند.


از دیگر اهداف بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث افزایش سهم ایران از بازار جهانی تجهیزات پزشکی بوده که براساس آمارهای موجود حجم بازار جهانی تجهیزات پزشکی بیش از 500 میلیارد دلار است که سهم ایران با قریب به 5 میلیارد دلار از این صنعت قابل ملاحظه نیست. اما دانش انباشته در شبکه بهداشت و درمان کشور به‌ویژه در برخی از رشته‌های شاخص باعث شده ظرفیت‌های عظیمی در کشور برای افزایش سهم خود از این صنعت وجود داشته باشد. 


این بحث افزون بر مباحثی مانند گردشگری درمان و نظایر آن است. ضمن این که تجربه تحریم‌ها و نارسایی‌هایی که در دوره همه‌گیری کرونا کشور ما با آن مواجه شد، لزوم قدم گذاشتن در مسیر خودکفایی نسبی در این صنعت را برای کشور ضروری می‌کند. 


نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث مهم‌ترین، بزرگترین و متفاوت‌ترین رویداد حوزه سلامت در سطح منطقه است که حضور گسترده شرکت‌های داخلی در کنار استقبالی که شرکت‌های مختلف از سراسر جهان برای حضور نشان داده‌اند، به خوبی گویاست که شبکه به هم پیچیده ارتباطی جهان در تمام صنایع به‌ویژه در صنعت درمان موضوعی نیست که به سادگی بتوان بخشی از آن را جدا کرد و ارتباط یک کشور را با دهکده جهانی از بین برد.


حضور شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی این فرصت را برای شرکت‌ها و موسسات تحقیقاتی ایرانی فراهم می کند تا با تعاملی سازنده نسبت به ایجاد یک رابطه پایدار و وارد کردن و بومی‌سازی دانش مورد نیاز در این زمینه گام‌های موثری بردارند. البته توان صنعت درمان کشور از نظر دانش نظری و تجربه عملیاتی، کلینیکی و بالینی به قدری است که این تعامل قطعا دو طرفه خواهد بود و کشورهای شرکت‌کننده می‌توانند از دانش ایرانی در زمینه پزشکی ایران بهره‌مند شوند.

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو