راه درست برای پاکسازی دوگانه پوست‌های چرب
14 فروردین 1401 ساعت: 14:1این روزها مراقبت از پوست به سبک کره‌ای یا کِی بیوتی (K-beauty) مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار گفته است، از طراحی محصولات نوآورانه گرفته تا ترفندهایی که خیلی سریع در میان مردم محبوب می‌شوند. یکی از ترفندهای کِی بیوتی که تا به امروز محبوبیت زیادی به‌دست آورده، پاکسازی دوگانه یا مضاعف است که به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای شست‌وشوی پوست‌های چرب مشهور شده است. اما پاکسازی دوگانه پوست واقعا چه ویژگی‌هایی دارد؟ 

پاکسازی دوگانه چیست؟ 

 

پاکسازی دوگانه روشی برای شستن و پاکسازی پوست صورت است که شامل استفاده از یک پاک‌کننده برپایه روغن و یک پاک‌کننده برپایه آب می‌شود. استفاده از این دو محصول در کنار همدیگر باعث می‌شود که انواع آلودگی‌ها و ذرات گردوغبار از سطح پوست جدا شوند. 

 

این روش فقط به کسانی توصیه می‌شود که واقعا دارای پوست چرب هستند. پس اگر پوست خشک و حساسی دارید، لازم نیست از پاکسازی دوگانه برای شست‌وشوی صورت کمک بگیرید. 

 

استفاده از پاک‌کننده برپایه روغن 

 

اولین گام در پاکسازی دوگانه، استفاده از یک پاک‌کننده برپایه روغن است. پاک‌کننده‌های برپایه روغن می‌توانند برای شستن ناخالصی‌های از جنس چربی (مانند ذرات باقیمانده از ضدآفتاب و سبوم) مناسب باشند، درحالی که بافت نرم‌تر و لطیف‌تری به پوست می‌بخشند. 

 

برای شستن صورت با پاک‌کننده برپایه روغن باید مقداری از پاک‌کننده را روی پوست خشک و غیرمرطوب بمالید و آن را با حرکات دایره‌ای به سمت بالا پخش کنید. اگر چشم‌های شما آرایش به همراه دارند، باید یک پد پنبه‌ای را به مقداری از پاک‌کننده آغشته کنید و از آن برای پاک کردن ریمل، خط چشم و سایه چشم کمک بگیرید. 

 

پس از گذشت 30 تا 40 ثانیه، دست‌هایتان را با آب ولرم خیس کنید و دوباره همان حرکت دایره‌ای را به مدت 30 تا 40 ثانیه دیگر ادامه دهید. در این مرحله خواهید دید که ترکیبات پاک‌کننده برپایه روغن کم‌کم حل می‌شوند. در ادامه پوست صورت را با آب ولرم بشویید. شستن صورت با آب ولرم باید چند بار تکرار شود تا مطمئن شوید که هیچ چیزی از محصول پاک‌کننده در بافت پوست باقی نمانده است. 

 

استفاده از پاک‌کننده برپایه آب 

 

پاک‌کننده‌های برپایه آب برای جداسازی ناخالصی‌های از جنس تعریق و کثیفی مناسب هستند و می‌توانند ذرات سرسختی که پس از پایان مرحله قبلی همچنان در بافت پوست باقی مانده‌اند را از بافت پوست جدا کنند. 

 

برای شستن پوست صورت با پاک‌کننده برپایه آب باید ابتدا صورت را با آب ولرم مرطوب کنید و سپس مقداری از پاک‌کننده را در کف دست بریزید. بعد پاک‌کننده را به پوست منتقل کنید و آن را با حرکات دایره‌ای روبه‌بالا به مدت 30 ثانیه پخش کنید. بعد از گذشت 30 ثانیه، پوست صورت را با آب ولرم بشویید و ادامه روتین مراقبت از پوست را انجام دهید. 

 

ترجمه: ندا احمدلو 

منبع: skincare


سه نشانه که می‌گویند موهای شما به اصلاح نیاز دارند 

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو