۶ اشتباه آرایشی که شما را پیر می‌کنند
31 فروردین 1399 ساعت: 21:1بعضی از خانم‌ها وقتی مثلا در دهه 20 سالگی به مجموعه‌ای از لوازم آرایشی و شیوه‌های آرایشی علاقه‌مند می‌شوند، در دهه‌های بعدی زندگی هم به استفاده از همان مجموعه ترکیبی اصرار دارند و هرگز نمی‌خواهند چیزی را تغییر دهند، این کار اصلا درست نیست.
چنین ایده‌ای نه‌تنها به نتیجه خوبی نمی‌رسد، بلکه معمولا باعث می‌شود که این خانم‌ها پیرتر از سن واقعی‌شان به نظر برسند. در ادامه کارشناسان زیبایی و آرایش، شما را با رایج‌ترین اشتباهات آرایشی آشنا می‌کنند.

۶ اشتباه آرایشی که شما را پیر می‌کنند

1. استفاده نادرست از فونداسیون

بسیاری از خانم‌ها پس از شکل‌گیری خطوط ریز و لکه‌های ناشی از نور خورشید روی پوست صورت، همچنان طبق روال گذشته از فونداسیون‌ها استفاده می‌کنند و بعضا حتی در استفاده از فونداسیون زیاده‌روی می‌کنند. متاسفانه این کار به‌جای پنهان کردن نقص‌های صورت، کانون نگاه‌ها را به سمت این نقص‌ها برمی‌گرداند. ماده فونداسیون اضافی در چنین شرایطی بین لایه‌های چین‌وچروک فرو می‌رود و نهایتا مقدار زیادی از این ماده روی هم جمع می‌شود. نتیجه نهایی هم چیزی نیست جز پوستی که انگار روی آن ماسک گذاشته‌اند!

برای داشتن پوست صاف و بدون نقص، از فونداسیون مایع و سبک به‌جای فونداسیون پودری استفاده کنید. بعضی از این محصولات مایع قابلیت جذب فوری دارند، پوست را هم مرطوب می‌کنند و راحت‌تر با پوست ترکیب می‌شوند.

۶ اشتباه آرایشی که شما را پیر می‌کنند

2. زیاده‌روی در استفاده از کانسیلر

کانسیلر می‌تواند بهترین دوست شما برای پوشاندن لکه‌ها و نقص‌های پوستی باشد، اما مشکل زمانی نمایان می‌شود که بعضی خانم‌ها از کانسیلرهای رایج به میزان غیرعادی استفاده می‌کنند یا از آن برای پوشش دادن تیرگی‌های زیرچشم کمک می‌گیرند. ترکیبات کانسیلرهای رایج ذاتا غلیظ و سنگین هستند و مثلا برای پنهان کردن جوش‌ها مناسب هستند. پس این محصولات اساسا برای تماس با پوست نازک و ظریف زیر چشم‌ها طراحی نشده‌اند.

اگر می‌خواهید از کانسیلرها برای پنهان کردن تیرگی‌های زیر چشم کمک بگیرید، باید سراغ کانسیلرهای ظریف و خاصی بروید که برای این کار مناسب هستند.

۶ اشتباه آرایشی که شما را پیر می‌کنند

3. استفاده از ریمل قوی و غلیظ

درحالی که استفاده از ریمل ضدآب با کمتر شدن احتمال پخش شدن ریمل همراه است، اما ریمل‌های غلیظ و قوی می‌توانند باعث خشکی مژه‌ها شوند و این اتفاق برای مژه کسانی که مسن‌تر شده‌اند اصلا خوب نیست، زیرا مژه‌ها همراه با افزایش سن نازک‌تر و شکننده‌تر از سنین جوانی می‌شوند، بنابراین باید ریمل‌هایی را انتخاب کنید که ماندگاری مناسبی داشته باشند و به‌راحتی با کمک آب‌گرم شسته شوند و شما را به مشکل خشکی مژه‌ دچار نسازند.

۶ اشتباه آرایشی که شما را پیر می‌کنند

4. استفاده از سایه چشم متالیک

تقریبا همه مُدهای آرایشی به‌مرور زمان از تب و تاب می‌افتند، اما یکی از مُدهای آرایشی که هنوز هم بعضی خانم‌ها به آن دلبستگی دارد، سایه چشم متالیک است. این درحالی است که پلک‌ها در حوالی 40 سالگی سفتی و یکدستی و انعطاف قبلی خودشان را از دست می‌دهند، بنابراین در این سن باید از سایه چشم متالیک یا هرگونه برجسته‌سازی پلک‌ها صرف نظر کنید، وگرنه ناهمواری‌های پلک را بیشتر در کانون نگاه دیگران قرار می‌دهید.

برای مقابله با این مشکل باید از سایه چشم مات استفاده کنید که قابلیت خوبی برای هموارسازی و یکدست‌سازی سطح پلک‌ها دارد.

۶ اشتباه آرایشی که شما را پیر می‌کنند

5. استفاده از رنگ‌های پُررنگ و غلیظ برای لب‌ها

رنگ‌های تیره‌تر و پُررنگ‌تر باعث می‌شوند تا لب‌ها کوچک‌تر از آنچه هستند، به نظر برسند. با توجه به این‌که لب‌ها به‌مرور زمان حالت جوانی خودشان را از دست می‌دهند و کوچک‌تر می‌شوند، استفاده از رنگ‌های تیره و پُررنگ باعث می‌شود تا لب‌های شما یک درجه دیگر هم کوچک‌تر از حد عادی به نظر برسند. ضمن این‌که استفاده از رنگ‌های تیره و پُررنگ روی لب کاری می‌کند که دندان‌ها کمتر از حالت عادی سفید به نظر بیایند.

۶ اشتباه آرایشی که شما را پیر می‌کنند

6. زیاده‌روی در استفاده از پودرها

تفاوت ظریفی بین پوست چرب و پوست براق وجود دارد و خیلی از خانم‌ها با این تفاوت آشنا نیستند، بنابراین بسیاری از خانم‌ها برای کنترل حالت چرب‌شدگی پوست، حالت طبیعی پوست را هم از بین می‌برند. به همین دلیل اگر می‌خواهید که پوست شما طبیعی به نظر برسد، باید به میزان متعادل از پودرها استفاده کنید.


ترجمه: راضیه فیضی
منبع:Prevention


10 اشتباه روزانه که موهایتان را نازک و کم‌پشت می‌کند
اشتباهات استفاده از رژ لب
۹ تصور نادرست درباره مراقبت از پوست
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو