موها را هنگام خواب باید بست یا باز گذاشت؟
26 اسفند 1398 ساعت: 20:12وقتی می‌خوابید موهایتان را باز می‌گذارید یا می‌بندید؟ فکر می‌کنید بستن موها عادت خوبی است یا اشتباه؟
همراه با ما باشید تا پاسخ این سئوال را بیابید. معمولا توصیه می‌شود قبل از خواب پوست را با کرم مرطوب‌کننده یا ماسک رطوبت‌رسان تغذیه کنید تا در طول شب پوست فرصت جوان‌سازی و تجدید سلولی را داشته باشد اما موها چطور؟ چطور می‌توانیم در طول شب ریشه موها را تقویت کنیم؟

متخصصان پوست و مو توصیه می‌کنند برای محافظت از مو در طول شب آنها را بالای سر ببندید. در تمام طول شب فرد روی سر و موها می‌خوابد و بر حسب ریتم خواب حرکت می‌کند. سایش ناشی از این حرکت روی بالش نوعی آسیب فیزیکی محسوب می‌شود و به فیبرهای مویی سست و آسیب‌دیده و رنگ‌شده آسیب می‌زند. بهترین راه‌حل در این شرایط گره زدن خود مو یا بستن آن با کش پهن یا بستن با گیره‌ای مسطح بالای سر و جمع کردن موهاست. اگر موهای کوتاهی دارید یا با موی جمع شده نمی‌توانید بخوابید بهتر است از بالش ابریشمی یا ساتن استفاده کنید. بر خلاف بالش‌هایی از جنس نخ و کتان، مو روی بالش ساتنی سُر خورده و در نتیجه از سایش و آسیب به فیبر موها پیشگیری می‌شود.

برای گره نخوردن موها آنها را ببافید

موهای بلند ممکن است زمانی که در طول خواب حرکت می‌کنید در هم گره بخورند. برای پیشگیری از این مشکل قبل از خواب موها را با برسی طبیعی شانه بزنید و ببافید. بافت مو باید شل و قابل انعطاف باشد تا به ریشه مو صدمه نخورد. همچنین می‌توانید با پیچیدن مو به حالتی خاص یا بافتن آن فرم خاصی به مو بدهید که بر زیبایی آن در طول روز بیافزاید.

اجازه دهید پوست سر نفس بکشد

گرچه همیشه توصیه بر بستن و جمع کردن مو در طول شب است اما فراموش نکنید باید پوست سر هوا بخورد، بنابراین بهتر است موها را در طول روز باز بگذارید. هرگز موها را با ابزارهای محکم جمع نکنید و از اسپری‌های مو یا دیگر محصولات کمتر استفاده کنید. تا جای ممکن به دنبال محصولات بیو و طبیعی باشید. شامپوهای شیمیایی و حاوی آمونیاک را کنار بگذارید و مطمئن باشید با رعایت این نکات، هم رشد موهایتان بیشتر خواهد شد هم موهایی سالم، بلند و براق خواهید داشت.

ترجمه: سمیه مقصودعلی
منبع: www.ohmymag.com
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو