5 ترفند برای داشتن چشم‌های براق
30 فروردین 1399 ساعت: 21:1هیچ چیزی مثل حلقه‌های تیره دورچشم نمی‌تواند چهره شما را خسته و بی‌حوصله نشان دهد. این تیرگی‌ها به کمبود خواب ارتباط دارند، اما بعضی افراد حتی اگر هشت ساعت خواب شبانه مطلوب هم داشته باشند، باز هم عواملی مانند آلرژی‌ها و روند پیری پوست می‌توانند باعث شکل‌گیری این تیرگی‌های دورچشم شوند.
بعضی افراد از لایه‌های ضخیم کانسیلر برای پوشش دادن تیرگی‌های دورچشم کمک می‌گیرند، درحالی که نمی‌دانند چنین کاری تاثیر معکوس دارد و این کار حلقه‌های تیره را برجسته‌تر خواهد کرد. اگر شما هم نمی‌دانید که در این مواقع باید چه کاری انجام دهید، می‌توانید از ترفندهای زیر برای داشتن چشم‌های براق و جذاب کمک بگیرید.

1. مداد چشم سفید

از مداد چشم سفید با این هدف کمک بگیرید که گوشه‌های داخلی چشم‌ها را خیلی سریع و فوری روشن کنید. خانم‌ها اغلب از روشن‌سازی این قسمت از چشم‌ها غافل می‌شوند. در این روند باید بر مجاری اشک و گودی‌های کنار بینی تمرکز داشته باشید. وقتی استفاده از مداد چشم سفید تمام شد، از انگشت کوچک برای هموارتر کردن و عادی‌تر کردن تاثیر مداد چشم کمک بگیرید.

2. کرم دورچشم

تیرگی‌های دورچشم ممکن است شرایطی را ایجاد کنند که رگ‌های زیر پوست نازک این قسمت از صورت نمایان شوند. برای مقابله با این مشکل باید سراغ آن گروه از کرم‌های چشم بروید که حاوی پپتیدها و کافئین هستند. در این کرم‌ها، پپتیدها برای ساختن کلاژن و کافئین هم برای منقبض کردن عروق خونی کاربرد دارند.

3. کانسیلر

کانسیلری که انتخاب می‌کنید، باید یکی‌دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست خودتان باشد. برای استفاده از کانسیلر با هدف پوشش دادن تیرگی‌های دورچشم باید از براش‌های کوچک کمک بگیرید و فقط هم این کار را به قسمت‌های تیره دور چشم‌ها محدود کنید. اگر قسمت‌های دیگر پوست را هم با کانسیلر روشن کنید، تیرگی‌های دورچشم نهایتا تیره‌تر از دیگر قسمت‌های پوست صورت به نظر خواهند رسید و زحمات شما به باد خواهد رفت.

4. کنترل آلرژی

اگر تیرگی‌های دورچشم به آلرژی‌ها ارتباط داشته باشند، باید به پزشک مراجعه کنید تا بتوانید از داروهای آنتی‌هیستامین و دیگر انواع ترکیبات ضداحتقان کمک بگیرید. ترفندی که این کار را تکمیل می‌کند، استفاده از بالش اضافی موقع خواب شبانه است. برای این کار باید موقع خواب دو بالش زیر سرتان بگذارید تا مانع از جمع‌شدگی خون زیر چشم‌ها شوید.

5. برجسته‌‌ کردن دیگر اجزای صورت

برای این‌که کانون نگاه دیگران را از چشم‌های خسته و بی‌حال خودتان دور کنید، از ریمل یا دیگر انواع لوازم آرایشی برای برجسته‌سازی چشم‌ها استفاده نکنید. در این موقعیت باید از رژ گونه روشن‌تر برای برجسته‌سازی گونه‌ها یا رژلب مناسب برای برجسته‌سازی لب‌ها کمک بگیرید تا کانون نگاه به بخش‌های دیگر صورت شما جذب شود.


ترجمه: راضیه فیضی
منبع: Prevention


از مصرف کرم دورچشم روی لب‌ها غافل نشوید
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو