قاتلان میل جنسی
1 بهمن 1400 ساعت: 18:11عوامل گوناگونی می‌توانند میل جنسی را از بین ببرند.
استرس

بعضی از افراد وقتی استرس دارند، بسیاری از کارها را به خوبی انجام می‌دهند. و صرفاً هم رابطه جنسی نیست. استرس در محل کار، خانه یا در روابط ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. یادگیری نحوه کنترل آن به روشی سالم واقعاً موثر است. شما می‌توانید کارهایی را برای رفع استرس انجام دهید و مشاوره یا پزشک نیز می‌تواند کمک کند.

 مشکلات همسر

مشکلات همسر، از جمله مهمترین قاتل میل جنسی است. برای زنان، احساس صمیمیت بخش عمده‌ای از میل جنسی است. هر دو جنس باید مراقب عواقب مشاجرات، روابط ضعیف، خیانت یا سایر مشکلات مرتبط با اعتماد باشند. اگر بازگشت به رابطه برایتان دشوار است، به یک زوج‌‌درمانگر مراجعه کنید.

 الکل

مصرف زیاد الکل می‌تواند میل جنسی را کم کند. مست شدن همچنین می‌تواند برای شریک زندگی یک راه حل باشد. اگر نمی‌توانید مصرف نکنید، از مشاوره کمک بگیرید.

 خواب کم

اگر رابطه جنسی‌تان از بین رفته است، شاید به این دلیل است که خوب نمی‌خوابید. آیا خیلی دیر به رختخواب می‌روید یا خیلی زود از رختخواب بیدار می‌شوید؟ آیا دچار اختلال خواب هستید یا اختلال آپنه خواب دارید؟ هر عاملی که در استراحت خوب شبانه اختلال ایجاد کند، می‌تواند رابطه جنسی را مختل کند. خستگی، تمایل جنسی را از بین می‌برد. روی عادات خواب خود کار کنید و اگر تاثیری نداشت، به پزشک مراجعه کنید.

 بچه‌دار شدن

وقتی پدر یا مادر می‌شوید، رابطه جنسی‌تان تمام نمی‌شود. با این حال، نمی‌توانید جلوی بچه‌ها آن را انجام دهید. می‌توانید یک پرستار کودک استخدام کنید تا بهتر بتوانید با شریکتان رابطه جنسی داشته باشید. آیا دوست دارید، دوباره بچه‌دار شوید؟ رابطه جنسی را در زمان خواب کودک انجام دهید.

 داروها

برخی داروها می‌توانند میل‌جنسی را کاهش دهند. این‌ داروها شامل: 

• داروهای ضدافسردگی 
• داروهای فشارخون 
• قرص‌های ضدبارداری
• شیمی‌درمانی 
• داروهای ضد ایدز 
• قرص فیناستراید(ضد ریزش مو)

تغییر دارو یا تغییر دوز آن می‌تواند موثر باشد. در این مورد از پزشکتان سوال کنید و هرگز هیچ دارویی را خودسرانه حذف نکنید. اگر میل جنسی‌تان بلافاصله پس از شروع مصرف داروی جدیدی کم شد، با پزشکتان درمیان بگذارید.

 عدم اعتماد به نفس

اگر ظاهرتان را دوست داشته باشید، انجام رابطه جنسی برایتان راحت‌تر می‌شود. سعی کنید بدنتان را همانطور که هست بپذیرید، حتی اگر می‌خواهید خوش‌اندام شوید. احساس خوب داشتن نسبت به خودتان می‌تواند، خلق و خویتان را بهتر کند. اگر شریک زندگی‌تان اعتمادبه‌نفس کمی دارد، به او اطمینان دهید که از رابطه جنسی با او راضی هستید.

 چاقی

وقتی اضافه وزن دارید یا چاق هستید، میل جنسی اغلب کم می‌شود. ممکن است به این دلیل باشد که از رابطه جنسی‌تان لذت نمی‌برید، نمی‌توانید آنطور که می‌خواهید عمل کنید یا عزت نفس پایین مانع شما می‌شود. پیگیری برای درمان و نیاز به مشاوره و تغییر احساسی که نسبت به خودتان دارید، می‌تواند بسیار کارساز باشد.

 مشکلات نعوظ

مردان مبتلا به اختلال نعوظ، اغلب نگران این مسئله هستند که چگونه می‌توانند عملکرد جنسی خوبی داشته باشند و این نگرانی ممکن است میل جنسی آنها را از بین ببرد. این اختلال قابل درمان است و زوجین نیز می‌توانند برای جلوگیری از تاثیر آن بر روی روابطشان، اقدام به درمان کنند.

 کاهش هورمون تستوسترون

هورمون تستوسترون، میل جنسی را تقویت می‌کند. با افزایش سن، سطح این هورمون ممکن است کمی کاهش یابد. زنان و مردان دچار این مشکل، میل به رابطه جنسی را از دست نمی‌دهند بلکه در برخی از آنها این میل هنوز موجود است. بسیاری از عوامل دیگر، از روابط گرفته تا وزن نیز روی میل جنسی و سطح تستوسترون مردان تاثیر دارد، بنابراین برای مردان، درمان یکسانی وجود ندارد.

 افسردگی

افسرده بودن می‌تواند لذت بسیاری از چیزها از جمله لذت رابطه جنسی را از بین ببرد. این مشکل نیز قابل درمان است. اگر از درمان دارویی استفاده می‌کنید، اگر میل جنسی‌تان کم است، به پزشک مراجعه کنید. زیرا برخی داروها(نه همه داروها) میل جنسی را کاهش می‌دهند. در این مورد با درمانگر مشورت کنید.

 یائسگی

در بسیاری از زنان، میل جنسی در دوران یائسگی کم می‌شود. و تا حدودی مربوط به علائمی مانند خشکی واژن و درد در حین رابطه جنسی است اما همه زن‌ها متفاوتند و این امکان وجود دارد که پس از یائسگی با توجه به رابطه‌، عزت‌نفس و سلامت کلی بدنشان، زندگی جنسی عالی داشته باشند.

 عدم صمیمیت

رابطه جنسی بدون احساس صمیمیت می‌تواند میل جنسی را از بین ببرد. صمیمیت چیزی فراتر از رابطه جنسی است. اگر زندگی جنسی ندارید، سعی کنید صرفاً خودتان دو نفر، مدت رابطه غیرجنسی را بیشتر کنید. با هم صحبت کنید، همدیگر را در آغوش بگیرید و ماساژ دهید. راه‌هایی برای ابراز عشق بدون انجام رابطه جنسی پیدا کنید. صمیمیت می‌تواند میل جنسی را بازسازی کند.

مترجم مهتا زمانی‌نیک
منبعWebmd
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو