نکاتی که باید در مورد نوع اومیکرون بدانید
12 دی 1400 ساعت: 18:10نوع اومیکرون یکی دیگر از موارد محوری در حماسه دو ساله کووید19 است که دانشمندان برای اولین بار این نوع را در اواخر نوامبر در آفریقای جنوبی شناسایی کردند.

اومیکرون جهش‌های بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد


هر بار که یک ویروس تکثیر می‌شود، می‌تواند جهش‌هایی ایجاد کند که آن را از نسخه‌های قبلی همان ویروس متفاوت می‌کند.


در زمان انتشار این مقاله، حداقل 30 جهش در پروتئین اسپایک اومیکرون وجود دارد. 


اومیکرون ممکن است راحت تر از سایر سویه‌های کووید19 پخش شود


نشانه‌های اولیه حاکی از آن است که اومیکرون ممکن است حتی از نوع دلتا قابل انتقال‌تر باشد، که خود بسیار بیشتر از نسخه‌های قبلی خود قابل انتقال بود.


اومیکرون ممکن است باعث بیماری خفیف‌تری شود


دکتر گلاتر می‌گوید تا کنون، بستری شدن در بیمارستان بسیار کم است و به نظر می‌رسد که شدت آن کمتر از نوع دلتا باشد. اگرچه این وضعیت در کشورهای مختلف متفاوت است و با توجه به استفاده از واکسن‌های مختلف و نرخ‌های متفاوت واکسیناسیون در سراسر جهان، اندازه‌گیری آن دشوار است. .


به نظر می رسد علائم اومیکرون مشابه باشد


به گفته سازمان بهداشت جهانی، هیچ چیزی نشان نمی‌دهد که علائم اومیکرون با علائم سایر انواع متفاوت است.


مشابه سایر عفونت‌های کووید۱۹، علائم شامل تب یا لرز، سرفه، مشکلات تنفسی، خستگی، دردهای عضلانی، سردرد، از دست دادن چشایی یا بویایی، گلودرد، تهوع، استفراغ یا اسهال باشد.


کووید۱۹ ممکن است به روش‌های پیش‌بینی‌نشده به تغییر ادامه دهد، اما دکتر لانگ می‌گوید که کارهایی که ما برای محافظت از خود انجام می‌دهیم یکسان می‌مانند.


باز هم، واکسیناسیون کلیدی است. همچنین پوشیدن ماسک، شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون یا ضدعفونی‌کننده دست مبتنی بر الکل، و فاصله گرفتن از دیگران را به عنوان بهترین روش برای کمک به جلوگیری از عفونت یا عفونت مجدد با اومیکرون یا سویه‌های دیگر توصیه می‌کند. 


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: thehealthy.com

 

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو