چطور از تحلیل عضلانی در قرنطینه خانگی پیشگیری کنیم
29 فروردین 1399 ساعت: 09:1خانه نشینی و عدم امکان ورزش منظم بیرون از منزل باعث شده تا برخی از افراد ریتم زندگی بی تحرکی را در پیش بگیرند. این شرایط نه تنها باعث افزایش تجمع چربی می شود بلکه از طرفی عامل تحلیل عضلات خواهد بود.
پس در کنار انجام فعالیت جسمانی منظم حتی در حد مختصر، بعضی اصول تغذیه ای را نیز این روزها رعایت کنید.

مصرف گوشت، مرغ یا تخم مرغ؛ ۲ بار در روز


۱۲۰ تا ۱۵۰ گرم از این منابع پروتئینی در وعده ناهار همراه با 1 عدد تخم مرغ برای شام به تامین نیاز بدن به پروتئین ها کمک می کند. پروتئین ها مواد لازم برای حفظ و تشکیل عضلات هستند. البته این نیاز در سالمندان بیشتر اهمیت دارد.

مصرف منظم لبنیات

گنجاندن 2 تا 3 واحد لبنیات برای تامین نیازهای بدن ضروری است. لبنیات علاوه بر مقدار فراوان کلسیم، سرشار از پروتئین هاست. "پروتئین وی" یا " آب پنیر" عامل این فایده عالی در لبنیات است که به حفظ توده عضلانی بدن کمک می کند.

استفاده از منابع کربوهیدرات‌ها

کربوهیدرات های پیچیده مهم ترین منبع انرژی بدن هستند. در صورت عدم دریافت کافی شان، بدن از منابع چربی و همچنین پروتئین ها استفاده می کند. بنابراین، مصرف متعادل غلات به خصوص از نوع سبوس دار در هر وعده غذایی به حفظ ذخیره پروتئین کمک خواهد کرد.

ماهی های چرب؛ ۲ تا ۳ وعده در روز


ماهی های چرب از جمله ساردین و سالمون منبع غنی ویتامین D هستند. این ویتامین علاوه بر تاثیر مثبت بر سلامت استخوان ها، با تحریک تولید پروتئین ها به تقویت عضلات کمک می کند.

کاهش مصرف چربی های اشباع

مطالعات نشان داده است که زیاده روی در مصرف چرب های اشباع به خصوص مصرف فراوان فست فودها در کاهش تولید پروتئین های بدن نقش دارد. در عضو، روغن های غیراشباع گیاهی مانند زیتون و کلزا که سرشار از چربی های مفید مانند اسیدهای چرب امگا3، هستند، بهترین جایگزین ها خواهند بود.

ترجمه: مریم سادات کاظمی
منبع: santemagazine.fr


۸ سوپرفود برای تقویت بدن در قرنطینه خانگی
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو