خارش براکیورادیال چیست؟
22 آذر 1400 ساعت: 17:9اغلب اوقات خارش پوست یک مشکل جزئی است. حتی ممکن است متوجه آن نشوید یا زیاد به آن فکر نکنید. با این حال، گاهی اوقات خارش پوست می‌تواند نشانه بیماری، از پسوریازیس گرفته تا مشکل کبدی باشد. ممکن است در یک مکان خاص از بدن اتفاق بیفتد که نشان‌دهنده یک نگرانی سلامتی است. در مورد خارش براکیورادیال اینگونه است. 

اگرچه معمولاً یک مشکل جدی نیست، اما این خارش بالای بدن می‌تواند باعث ناراحتی شود و درمان آن کمی سخت باشد. تا حدودی به این دلیل است که کاملاً مشخص نیست که چه چیزی باعث آن می‌شود.


خارش براکیورادیال


خارش براکیورادیال خارشی است که به طور خاص روی پوست بازو از شانه تا ساعد ایجاد می‌شود. خارش شدید در امتداد بازوی آسیب دیده یا در برخی موارد هر دو بازو اتفاق می‌افتد. این بیماری مانند راش یا بیماری مسری منتشر نمی‌شود، اما برخی افراد احساس خارش بازو را در قسمت‌های دیگر بدن پیدا می‌کنند.


علائم


علائم همچنین ممکن است شامل موارد زیر باشد: 


• سوزن سوزن شدن در بازوها


• احساس سوزش در بازوها


• خارش شانه و قسمت فوقانی پشت


خاراندن پوست اغلب خارش را تسکین نمی‌دهد. گاهی اوقات، در واقع می‌تواند علائم را بدتر کند. علائم همچنین ممکن است پس از فعالیت در فضای باز به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدتر شود.


چه کسی تحت تاثیر قرار می‌گیرد


این عارضه در زنان بیش از دو برابر مردان اتفاق می‌افتد. با این حال، افراد در هر سنی ممکن است خارش براکیورادیال داشته باشند که می‌تواند مردان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.


از آنجایی که اغلب با قرار گرفتن در معرض نور خورشید مرتبط است، افرادی که در آب‌ و ‌هوای گرم زندگی می‌کنند ممکن است بیشتر در معرض خطر باشند. این موضوع برای افرادی که سبک زندگی آنها شامل فعالیت‌های زیادی در فضای باز است، مانند باغبانی یا شنا نیز صدق می‌کند.


درمان


درمان موفقیت‌آمیز علائم خارش براکیورادیال دشوار است. اغلب، افراد قبلاً تعدادی از درمان‌ها را برای تسکین خارش خود امتحان کرده‌اند. ممکن است آنتی‌هیستامین‌های خوراکی را امتحان کرده باشند. ممکن است هیدروکورتیزون یا کورتیکواستروئید موضعی دیگری را امتحان کرده باشند.


مشکل این است که هیچ کدام به احتمال زیاد مفید نیستند. گرما هم کمکی نمی‌کند. افرادی که از پد گرم‌کننده یا حمام آب گرم استفاده کرده‌اند، اغلب متوجه می‌شوند که گرما فقط خارش را بدتر می‌کند.


برخی از کرم‌هایی که افراد برای تسکین علائم امتحان کرده‌اند، کپسایسین، پراموکسین، دوکسپین، همچنین کرم آمی‌تریپتیلین یا کتامین. برخی دیگر با طب سوزنی یا درمان ستون فقرات گردنی، مقداری تسکین را اطلاع می‌دهند. داروهای دیگری که برای دردهای عصبی استفاده می‌شوند، مانند گاباپنتین، با برخی فواید آزمایش شده‌اند. این در مورد داروهای تشنج مانند کاربامازپین و لاموتریژین نیز صادق است.


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: verywellhealth


دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو