۴ توصیه برای پیشگیری از حس پُری سر دل در قرنطینه خانگی
26 فروردین 1399 ساعت: 07:1یکی از مشکلاتی که در قرنطینه خانگی برای بعضی افراد به‌وجود می‌آید، پُرخوری و عوارض ناشی از آن است. به‌طور کلی، بعضی افراد عادت دارند که وقتی برای زمان طولانی در خانه می‌مانند، مدام راه بروند و چیزی بخورند. از این‌رو، ابتلا به مشکلاتی مانند حس پُری سر دل از رایج‌ترین مواردی است که ممکن است در این دوران برای بسیاری از افراد پیش بیاید.
در ادامه با مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به این مشکل و یا رفع آن آشنا می‌شویم.

۱. کمربندها را باز کنید!

فشار آمدن به شکم و معده باعث می‌شود که دل‌درد بعد از غذا خوردن یا حس پُری سر دل تشدید شود. از این‌رو، اگر چنین حسی دارید، توصیه می‌کنیم که لباس خود را کمی راحت‌تر کنید. مثلا اگر کمربند بسته‌اید، آن را باز کنید؛ اگر کش یا کمر شلوارتان بیش از حد تنگ است، ‌آن را عوض کنید و اگر خانم هستید، به‌جای دامن یا شلوار تنگ و چسبان، یک پیراهن راحتی بپوشید. این کار می‌تواند موقتا باعث کاهش فشار روی شکم و معده شود و شرایط را کمی بهتر کند.

۲. راه بروید

فعالیت فیزیکی در دوران قرنطینه به حداقل ممکن رسیده است و این مساله می‌تواند برای بسیاری از افرادی که بیشتر روز را به خوردن و خوابیدن می‌گذرانند، باعث ایجاد مشکلاتی مانند سوزش سر دل، دل‌درد یا ایجاد حس پُری سر دل شود. از این‌رو، توصیه می‌کنیم که حتی در این دوران قرنطینه خانگی هم اگر نمی‌توانید برای انجام فعالیت‌های فیزیکی از منزل خارج شوید، در خانه ورزش‌های سبک انجام دهید یا حتی راه بروید. این کار می‌تواند به هضم بهتر مواد غذایی و کاهش دل‌دردهای احتمالی کمک کند.

۳. برای چند ساعت چیزی نخورید

متاسفانه بعضی افراد عادت دارند که برای رفع هر مشکلی، چیزی بخورند؛ مثلا خیلی‌ها برای رفع دل‌درد دنبال یک راه‌حل خوراکی می‌گردند، درحالی که دل‌درد ناشی از پُرخوری باید با استراحت دادن به دستگاه گوارشی بهتر شود. بنابراین، اگر در این دوران که بیش از قبل پُرخوری می‌کنید و دچار دل‌دردهای دوره‌ای می‌شوید، به شما توصیه می‌کنیم که علاوه بر سبک کردن وعده‌های غذایی، چند ساعت در طول روز به سیستم گوارشی بدن‌تان استراحت دهید و چیزی نخورید. در این زمان فقط می‌توانید از خوراکی‌های هضم‌کننده مانند دمنوش نعناع، دمنوش زنجبیل یا دمنوش زیره کمک بگیرید.

۴. از هضم‌کننده‌ها استفاده کنید


اگر مشکل شدید هضم غذا داشتید و راهکارهای قبلی برای شما فایده‌ای نداشت، می‌توانید موقتا از داروهای هضم‌کننده ضداسید استفاده کنید. این درحالی است که اگر مشکل شما طولانی شد، باید به پزشک مراجعه کنید و از مصرف مداوم و خودسرانه داروها خودداری کنید.

ترجمه: ندا احمدلو
منبع:Live Strong
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو