چگونه تشنج را برای کودکان مبتلا به صرع توضیح دهیم؟
13 آبان 1400 ساعت: 14:8صرع با تشنج مشخص می‌شود که دوره‌هایی از بیش فعالی در مغز است که باعث تشنج، حرکات غیر‌ارادی و تند و سریع و سایر علائم می‌شود. در طولانی‌مدت، می‌تواند منجر به مرگ و آسیب سلول‌های مغزی (نورون) شود.

آنچه مهم است که هنگام بحث در مورد تشنج با کودک خود به خاطر بسپارید که باید گفتگو ایجاد کنید. همانقدر که وظیفه شما مرجعیت و انتقال اطلاعات مهم است، باید حواس‌جمع و دلسوز باشید. این می‌تواند یک تعادل سخت باشد.


بنابراین کلید صحبت کردن در مورد تشنج با کودک چیست؟ هدف این است که نشان دهیم کودکان مبتلا به صرع زندگی کامل و شگفت‌انگیزی دارند و هیچ تفاوتی با دوستان، خانواده و سایر بچه‌های مدرسه ندارند.


همچنین برای یادآوری به فرزندتان است که پزشکان، معلمان و مهمتر از همه، شما در کنار آنها هستید، پاسخگو و گوش فرا می‌دهید.


• از کلام مثبت استفاده کنید: درحالی که نباید جدیت این بیماری را به حداقل برسانید، ایده خوبی است که خوش‌بینی را منتقل کنید. هنگامی که درباره تشنج‌ها و نحوه درمان آنها صحبت می‌کنید، واقعی و ساده باشید.


 برای مثال، می‌توانید تشنج‌های مقاوم به درمان (مقاوم از نظر پزشکی) را به‌عنوان «پزشکانی که هنوز به دنبال داروی مناسب هستند» در نظر بگیرید.


• ساده نگه دارید: از زبانی استفاده کنید که برای سن کودک شما مناسب است، و از اصطلاحات آسان برای درک تشنج استفاده کنید و تشنج و معنی صرع را توضیح دهید. برای مثال، تشنج ممکن است به عنوان «الکتریسیته بیش از حد در مغز» توصیف شود.


• پاسخگو باشید: از فرزندتان بخواهید احساسات خود را بیان کند و آنچه را که از آن می‌ترسد به اشتراک بگذارد. اگر سوالی دارند بپرسند و تمام تلاش خود را برای پاسخ به آنها انجام دهید. اگر پاسخی را نمی‌دانید، به آنها اطمینان دهید که پیدا خواهید کرد و مطمئن شوید که این کار را انجام می‌دهید.


• داستان بگویید: به خصوص برای کودکان کوچکتر، توضیح صرع و تشنج با استفاده از داستان‌هایی با محتوای بصری می‌تواند مفید باشد. در میان بسیاری از منابع، بنیاد صرع یک نشریه رایگان و قابل دانلود دارد که دقیقاً این کار را انجام می‌دهد.


• اطلاعات آماده داشته باشید: خوب است که مطالبی در دسترس داشته باشید تا به سوالات پاسخ دهید، مانند بروشورها، محتوای وب‌سایت‌ها و ویدیوهای یوتیوب.


 در مورد داروها صحبت کنید: هر چه کودک شما نه تنها وضعیت خود، بلکه داروهای خود را بیشتر درک کند، وضعیت بهتری خواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که آنها دوزها و عوارض جانبی را درک می‌کنند و همچنین زمانی که باید برای کمک تماس بگیرند.


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: verywellhealth

 

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو