دردهای قفسه سینه که ممکن است با حمله قلبی اشتباه گرفته شود
18 مهر 1400 ساعت: 18:7اگرچه درد قفسه سینه می‌تواند نشانه حمله قلبی باشد، اما دلایل دیگری نیز برای درد قفسه سینه وجود دارد. 

این بیماری‌ها هم می‌توانند درد قفسه‌سینه ایجاد کنند:


ریفلاکس دارید


علائم شدید بازگشت محتویات اسیدی معده به مری یا ریفلاکس ممکن است با علائم حمله قلبی اشتباه شوند. این وضعیت قطعاً می‌تواند باعث وحشت شما شود. اما، اگر در معرض خطر حمله قلبی قرار ندارید و دلیلی دارید که فکر می‌کنید دردی که تجربه می‌کنید ناشی بازگشت محتویات اسیدی معده به درون مری است، سعی کنید از آنتی اسید استفاده کنید. 


دچار زونا شده‌اید


یکی از دلایل احتمالی درد قفسه سینه که ممکن است حمله قلبی را تقلید کند، زونا است. می‌تواند باعث درد شدیدی شود که در اطراف یک طرف قفسه سینه منتشر می‌شود. معمولاً بثورات قابل توجهی نیز وجود دارد. با این حال، در برخی موارد، آنقدر کوچک است که ممکن است آن را نبینید. 


مبتلا به پانکراتیت هستید


به طور معمول، پانکراتیت یا التهاب لوزالمعده (یک غده مسطح طولانی در پشت معده)- باعث درد شکم می‌شود، اما درد می‌تواند به قفسه سینه سرایت کند و باعث شود فکر کنید که مربوط به قلب است.


مبتلا به کاستوکندریت هستید


کوستوکندریت، التهاب غضروفی است که دنده‌ها را به استخوان سینه متصل می‌کند. اگر یک نفس عمیق بکشید، درد می‌تواند بسیار شدید باشد. اگرچه ممکن است در هر دو طرف وجود داشته باشد، اما معمولاً در یک طرف بدتر است. 


ماهیچه‌های‌تان درد می‌کند


نشانگان‌های درد مزمن، مانند فیبرومیالژیا، می‌تواند باعث ایجاد نوع درد در قفسه سینه شود که به راحتی با حمله قلبی اشتباه گرفته می‌شود. علائم متفاوت است، اما بسیاری از مردم درد شدید یا تیز را در قفسه سینه گزارش می‌دهند.


 وقتی فیبرومیالژیا باعث التهاب غضروف می‌شود که دنده‌های فوقانی را به استخوان سینه متصل می‌کند، منجر به ایجاد کوستوکندریت می‌شود.


ذات‌الریه دارید


مشکلات ریوی مانند ذات‌الریه نیز ممکن است علائم حمله قلبی را تقلید کنند. مایع تجمع یافته در کیسه‌های هوایی ریه‌ها می‌تواند باعث درد و فشار بر قفسه سینه شود، که باعث می‌شود مردم فکر کنند که دچار حمله قلبی شده‌اند. 


زخم معده دارید


از آنجا که درد می‌تواند از معده به قفسه سینه منتقل شود، درد زخم معده ممکن است به صورت درد قفسه سینه ظاهر شود. هر چیزی از دهان تا معده می‌تواند علت درد قفسه سینه باشد. برای تعیین اینکه آیا درد قفسه سینه ناشی از زخم است یا خیر، باید توسط پزشک مورد ارزیابی قرار بگیرید، اما اگر سابقه زخم معده دارید، این دلیل احتمالی است.


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: thehealthy


دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو