دروغ‌هایی که به پزشک می‌گویید(و چرا نباید بگویید)
22 شهریور 1400 ساعت: 08:6هر اطلاعاتی که لازم است را در اختیار پرشک قرار دهید. اگر جایی باشد که بیشتر نیاز به بیان صداقت در مورد عادات و سلامت فرد باشد، مطب پزشک همانجاست. خجالت نکشید. پزشک برای کمک به بیمار است و هرچه اطلاعات بیشتری را بدهید، به نفع خودتان خواهد بود
سیگار را ترک کردم

 ممکن است برای جلوگیری از توضیح بیشتر، گفتن این حرف راهی بی‌ضرر به نظر برسد اما پزشک باید بداند که سیگار می‌کشید چون سیگار ممکن است با داروهای خاص تداخل ایجاد کند و می‌تواند به توضیح علائم احتمالی کمک کند. همچنین ممکن است بیماری‌تان موجب شود تا این عادت را برای همیشه کنار بگذارید.

 من رژیم‌غذایی‌ام را رعایت می‌کنم 

اگر دونات باشد، تمایل به خوردن آن دارید. اگر به خوردن آن ادامه دهید، درحالیکه اضافه وزن و افزایش کلسترول بد داشته باشید، پس کمتر می‌تواند به درمان منجر شود. شما تنها فردی نیستید که تمایل به خوردن دونات دارد، بنابراین حقیقت را به پزشک بگویید. پزشک می‌تواند به شما در کنترل عادات غذایی کمک کند.

 من هر روز ورزش می‌کنم

 حقیقت را در مورد عادات ورزشی خود به پزشک بگویید چون کمک می‌کند تا بهتر بیماری‌تان را تشخیص دهد. اگر از آن دسته افرادی نیستید که هر روز به باشگاه می‌رود، اشکالی ندارد. راه‌های زیادی برای داشتن شیوه زندگی فعال وجود دارد؛ مثلاً باغبانی کنید، با بچه‌ها بازی کنید یا بیشتر قدم بزنید.

 فقط با یک نفر رابطه جنسی دارم

 مراجعه به پزشک، آزمایش اخلاق نیست. اگر با چندین نفر رابطه جنسی داشته باشید، ممکن است در معرض بیماری‌های خاصی قرار بگیرید و لازم است تا از برخی بیماری‌ها اطلاعات بگیرید. پزشک مسئول قضاوت در مورد شما نیست بلکه یک درمانگر است.

 من هیچ بیماری مقاربتی ندارم

 اگر فکر می‌کنید بیماری مقاربتی دارید و می‌دانید به آن مبتلا شده‌اید یا در گذشته به آن مبتلا بوده‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است برایتان ناخوشایند باشد اما برخی از این بیماری‌ها در صورت درمان نشدن، خطرناک هستند. بیماری‌های مقاربتی مسری نیز هستند‌. تجربه ناخوشایند مطرح کردن آن با پزشک می‌تواند بعدها فرد را از داشتن لحظات ناخوشایند با شرکای جنسی نجات دهد.


 زندگی جنسی من عالی است

 اگر در اتاق خواب مشکل دارید، میل جنسی کم یا اختلال نعوظ  دارید، نشانه وجود بیماری است و پزشک باید از آن مطلع باشد، به خصوص اگر جوان و سالم باشید. به علاوه، ممکن است پزشک بتواند علائم را با دارو یا ارجاع به پزشک روانشناس بهبود ببخشد.

 حالم خیلی خوب است

مشکلات کوچکی که ممکن است آزاردهنده باشد را نادیده نگیرید، این‌ها می‌توانند سرنخ‌های مهمی برای پزشک باشند. آیا هنگام ورزش دچار سردرد می‌شوید؟ ممکن است به نظر زیاد مهم نباشد اما می‌تواند نشانه وجود یک بیماری جدی باشد.

 مواد مخدر مصرف نمی‌کنم

 این دروغ می‌تواند خطرناک باشد. اگر پزشک دارویی تجویز کند، ممکن است با داروها واکنش نشان دهد و فرد را بیشتر بیمار کند یا مشکلات دیگری را ایجاد کند. سوءمصرف موادمخدر همچنین می‌تواند موجب بیماری‌های دیگری شود که پزشک نتواند آن را تشخیص دهد. در صورت اعتیاد به موادمخدر، پزشک می‌تواند به ترک آن کمک کند.

 مکمل مصرف نمی‌کنم

آیا می‌ترسید با پزشک در مورد مصرف مکمل‌های ویتامینی که خریداری کرده‌اید، مشورت کنید؟ پزشک باید بداند. اگر مکملی را همراه با سایر داروها مصرف می‌کنید یا بیماری خاص دارید، ممکن است مصرف برخی از مکمل‌ها خطرناک باشند.

 قرص‌هایم را می‌خورم

 تقریباً نیمی از افرادی که بیماری مزمن دارند، داروهای خود را آنطور که باید مصرف نمی‌کنند. اگر دارویی را مصرف نمی‌کنید و  نگران عوارض جانبی آن هستید یا  احساس ناخوشایندی را ایجاد می‌کند، به پزشک اطلاع دهید. پزشک ممکن است بتواند آن را برطرف کند. اگر مشکل هزینه دارو است، پزشک می‌تواند راه‌هایی برای کاهش هزینه معرفی کند.

 سرخود دارو مصرف نمی‌کنم

بسیار مهم است تا با پزشک درمورد داروهایی که مصرف می‌کنید، صحبت کنید. برخی داروها در برخی مواقع در نحوه عملکرد داروهای تجویزی به شکل خطرناکی تداخل ایجاد می‌کند.

مترجم مهتا زمانی‌نیک
منبع ‌WebMD
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو