آیا واقعاً به مسواک زبان نیاز است؟
19 شهریور 1400 ساعت: 21:6مسواک زبان ممکن است به بهبود سلامت دهان و دندان کمک کند. در اینجا مزایای بالقوه آن را شرح می‌دهیم.

مسواک زبان چیست؟


یک قطعه بلند، نازک و مسطح به شکل U از فلز یا پلاستیک برای تراشیدن یا حذف باکتری‌ها، غذا و سلول‌های مرده از سطح زبان است.


مزایای مسواک زبان


از نظر احساس صاف بودن برای شما رضایت‌بخش خواهد بود. اما بیشتر شیوه‌ای برای مراقبت از خود است و فواید سلامتی دارد.


ممکن است باکتری‌ها را از بین ببرد و بوی بد دهان را کاهش دهد


وقتی زبان خود را مسواک می‌زنید، ممکن است باکتری‌ها را از بین ببرید. و این می‌تواند بوی بد دهان را کاهش دهد.


استفاده از مسواک زبان دو بار در روز به مدت هفت روز باعث کاهش باکتری‌هایی می‌شود که باعث بوی بد دهان و پوسیدگی دندان می‌شوند. مطالعه‌ای نشان داد که خراشیدن زبان ترکیبات فرار گوگرد (مسئول بوی بد دهان) را بهتر از مسواک زدن به تنهایی حذف می‌کند. 


ممکن است برای سلامت دهان و دندان مفید باشد


میکروبیوم دهان جایی است که میکروارگانیسم‌هایی مانند باکتری‌ها و ویروس‌های مختلف وجود دارد. (و همه آنها بد نیستند.) با این حال، مواردی که تعادل pH را در این منطقه از بین می‌برد، می‌تواند باعث عدم تعادل میکروارگانیسم‌ها شود. 


و منجر به بیماری لثه، پوسیدگی دندان و بوی بد دهان شود. و مسواک زبان می‌نواند باکتری‌ها را از بین ببرد و از ایجاد حفره‌ها و بیماری‌های لثه جلوگیری کند.


می‌تواند ظاهر زبان را بهبود بخشد


اگرچه اولین چیزی نیست که مردم به آن توجه می‌کنند، اما هنگام صحبت و خندیدن، زبان برای دیگران قابل مشاهده است. اگر تا به حال متوجه ایجاد رویه یا زرد شدن آن شده‌اید، ممکن است وسوسه شده باشید که زبان خود را خراش دهید تا ظاهر آن بهتر شود. 


یا شاید تکه‌های سفید خامه‌ای را روی زبان خود مشاهده کرده اید که نتیجه قارچ کاندیدا است و بوی بد دهان را نیز ایجاد می‌کند. همچنین باعث عفونت برفک است. مسواک زبان ممکن است پوشش روی زبان را از بین ببرد و از بازگشت آن جلوگیری کند.


می‌تواند حس چشایی را بهبود بخشد


در مطالعه‌ای محققان از 16 نفر خواستند که دوبار در روز از مسواک زبان استفاده کنند. پس از دو هفته، حس چشایی شرکت‌کنندگان بهبود یافت. توجه داشته باشید که این تمرین میزان باکتری‌های روی زبان را تا حد ناچیزی کاهش داد.


مترجم: نرگس قاسمی پناه

منبع: thehealthy.com

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو