افزایش افسردگی در طرفداران رژیم گیاهخواری!
17 مرداد 1400 ساعت: 08:5افرادی که رژیم گیاهخواری دارند، بیشتر از کسانی که گوشت می‌خورند در معرض ابتلا به افسردگی هستند. براساس پژوهشی که 31 ژوئیه در نشریه Affective Disorders منتشر شد، افرادی که رژیم گیاهخواری دارند بیشتر از کسانی که در برنامه غذایی خود گوشت می‌خورند در معرض ابتلا به افسردگی هستند. 

محققان در این پژوهش، اطلاعات مربوط به 13 مطالعه در مورد ارتباط افسردگی و رژیم غذایی را بررسی کردند. این اطلاعات مربوط به 49889 نفر بود که 8057 نفر آنها رژیم گیاهخواری را به‌عنوان سبک تغذیه خود انتخاب کرده‌ بودند. 

 

آنها متوجه شدند افرادی که رژیم گیاهخواری دارند بیشتر از بقیه در معرض ابتلا به افسردگی هستند. محققان بر این باورند که باید بررسی در مورد اینکه فرد پیش از رژیم گیاهخواری دچار افسردگی بوده یا بعدا مبتلا شده‌ است نیز صورت گیرد. البته فرضیه‌ای در این زمینه وجود دارد که افسردگی فرد را وادار به دغدغه بیشتر در مورد تغذیه می‌کند و به‌همین دلیل تمایل به مصرف گوشت کاهش پیدا می کند. 

 

به گفته محققان، این نتایج به‌عنوان مطالعات مشاهده‌ای مطرح و صرفا بر اساس آمار ارائه شده است و الزاما نمی‌توان گفت رژیم گیاهخواری در همه افراد زمینه‌ساز افسردگی می‌شود.

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع: pourquoidocteur.fr

5 خوراکی که از آفتاب‌سوختگی پیشگیری می‌کنند 

چای ترش چه خواصی دارد؟​​​
فواید طالبی؛ از کمک به کاهش وزن تا مقابله با احتباس آب بدن​​​
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو