نقش و قدرت کلاژن در احیای پوست
31 تیر 1400 ساعت: 18:4اگر در آرزوی این هستید که جوانی و شادابی پوست خویش را تضمین و حفظ نمایید، لازم است تا قبل از هر چیز با فواید بی‌نظیر کلاژن آشنا شوید. کلاژن یک مولکول جادویی است و در میان محصولات مراقبتی پوست یک ستاره محسوب می‌شود.

ظاهر شدن چین‌وچروک روی پوست، افتادگی پوست و نیز سیاه شدن حلقه زیر چشم‌ها از علائم پیری پوست هستند که قطعاً هیچ فردی توان گریز از آن‌ها را ندارد. اما یکی از راه‌های پیشگیری و چه بسا تعویق این پدیده، تقویت میزان کلاژن پوست است چون تمام عوارض فوق از کمبود کلاژن ناشی می‌شود. 

 

کلاژن چیست؟


کلاژن 80درصد پروتئین‌های موجود در پوست ما را تشکیل می‌دهد. این ماده به شکل فیبرهای فوق‌العاده مقاوم (به مقاومت فولاد!) است و استحکام و جوانی پوست را تضمین می‌کند. اما در این میان یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن این است که کلاژن همیشگی نیست. به این معنا که بعد از 20 سالگی ذخیره کلاژن پوست هر سال یک‌درصد کاهش می‌یابد البته این همه ماجرا نیست. 

 

کلاژن در بانوان درنهایت در عرض 5 سال پس از یائسگی تا 30درصد کاهش می‌یابد که قطعاً درصد زیاد و نگران‌کننده‌ای است.

با این حال توصیه می‌کنیم که به‌هیچ عنوان نگران نباشید چون این پدیده، حتی اگر در اثر عوامل مختلفی مانند آلودگی، استرس یا خستگی تشدید شود، قابل جبران است و این دقیقاً همان جایی است که درمان‌های صورت بهترین راهکار محسوب می‌شوند.

 

1. ژل-سرم کلاژن 


این محصول را می‌توانید هر روز و زیر کرم روزانه خود مصرف کنید. از قابلیت‌های آن می‌توان به تقویت تولید کلاژن اشاره کرد به‌طوری ‌که درنهایت پوست استحکام و شادابی خود را باز می‌یابد. این محصول، بافتی فوق‌العاده سبک دارد و اصطلاحاً روی پوست نمی‌ماسد. 

 

2. کرم کلاژن، پرکننده چین‌وچروک پوست


این کرم بافتی ابریشمی دارد و از آنجا که غنی از کلاژن است، این قابلیت را دارد که با قدرت تمام پوست را بازسازی کند. این محصول درخشندگی پوست را تضمین می‌کند و طی یک هفته بعد از شروع مصرف، میزان چین‌وچروک‌های پوستی را تا 24درصد کاهش می‌دهد.

 

3. ماسک‌های احیاکننده و تصفیه کننده پوست 


این ماسک‌ها معمولاً از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کرده و آن را از آلودگی‌های محیطی که ذخیره کلاژن شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، محافظت می‌کند. با مصرف این محصول، پوستی صاف‌تر و جوان‌تر خواهید داشت.

 

یک فناوری انقلابی

 

برای محافظت بهتر از کلاژن و کمک به پوست برای تولید دوباره کلاژن خود، لابراتوارهایی در سطح جهان درصدد هستند که تا سال 2030 روی یک فناوری انحصاری متمرکز شوند و آن میکروکلاژن بُرداری شده است.

 

اگر مولکول‌های کلاژن برای نفوذ به پوست خیلی بزرگ باشند، روی سطح پوست باقی می‌مانند، این فناوری جدید به محققان امکان می‌دهد تا تجزیه میکرو قطعات کلاژن در قلب پوست را برای بازسازی دوباره پوست فراهم سازند. میکرو کلاژن برداری شده اگر با موادی چون رتینول، اسید هیالورونیک یا ویتامین C ترکیب شود، در تعویق علائم پیری پوست، تاثیری بی‌نظیر خواهد داشت.

 

ترجمه: عفت عباسیان

منبع: topsante.com


برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو